Menu

Cestovné do školy pre Moniku

Monika Hadová, 27 r.

Trvanie výzvy: 12. augusta 2014 - 30. júna 2015

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je uhradiť náklady na cestu do školy, aby Monika mohla študovať za učiteľku, ľahšie sa zamestnať a splniť si sen.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 1.3.1995

IČO: 31751245

Ulica: Tajovského 1

Mesto: Košice

PSČ: 04001

Štát: Slovensko

Príbeh

Cestovné do školy pre Moniku

Monika pochádza z Rómskej osady v Rankovciach. Pochádza zo šiestich detí a rada by študovala na strednej škole za učiteľku. Najbližšia stredná škola je v Košiciach (30 km) a cestovné by ju mesačne vyšlo na 38 Eur. Jej rodičia si to pri šiestich deťoch nemôžu dovoliť, preto sa obraciame na ochotné srdcia touto cestou.

Monika je mladé dievča, ktoré má sen stať sa učiteľkou v materskej škole, pretože rada pracuje s malými deťmi. Pochádza z Rankoviec, čo je obec 30 km od Košíc. V blízkom okolí sú stredné odborné učilištia, ale žiadne s takým odborom, preto musí cestovať do Košíc aby si splnila sen. Byť učiteľkou! Pretože má 5 súrodencov, rodičia nemajú peňazí nazvyš a Monike by veľmi pomohlo, keby jej niekto vedel pomôcť s cestovným do školy. Polovičný lístok do Košíc stojí 0,95 Eur, takže denne jej treba 1,90 Eur. Bude veľmi rada, ak bude môcť študovať, aby sa vďaka tomu stala po skončení školy plnohodnotným členom spoločnosti. Aby sa to mohlo stať, potrebuje tvrdo pracovať na sebe, veľa sa učiť, ale aj pomoc nás všetkých ľudí, ochotných pomôcť.

Ďalšie informácie

S dieťaťom pracujeme
niekoľkokrát do mesiaca

S rodičmí dieťaťa sme v kontakte
niekoľkokrát do mesiaca

Naša organizácia je zameraná na

na prácu s deťmi a mládežou

na vzdelávanie deti a mládeže

na prácu s marginalizovanými skupinami

na komunitnú prácu

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?