Menu

Výstroj pre talentovaného futbalistu

Marko Malík, 23 r.

Trvanie výzvy: 20. februára 2015 - 20. februára 2016

Cieľ výzvy

Kúpa kopačiek, chráničov, lopty

Autor výzvy

Dátum vzniku: 12.5.1990

IČO: 00679755

Ulica: Stavbárska 38

Mesto: Bratislava

PSČ: 82107

Štát: Slovensko

Príbeh

Výstroj pre talentovaného futbalistu

Marko hráva futbal za FC Ružinov Bratislava v kategórii "Starší žiaci U15". Je dôležitou súčasťou športového ducha tímu, pričom jeho góly pomáhajú vyhrávať ligové zápasy. Patrí medzi talentovaných hráčov, o čom svedčí fakt, že ho tréner zobral na skúšky do Rakúska. Dobrá výstroj by mu pomohla k futbalovému rastu a mohol by naplno využiť svoje schopnosti.

Marko vyrastal na Záhorí, kde začal svoj cit pre futbal rozvíjať v tíme Malaciek. Po presťahovaní do Bratislavy na čas prestal súťažne hrávať, nakoľko rodičia nemali dostatok finančných prostriedkov na platenie tréningov. Marko má ešte štyroch bratov, a tak rodičia museli prerozdeliť financie medzi všetkých, pričom sa jeho mama stará ešte o malú neter. To Marka ale neodradilo a hrával futbal spolu s bratmi a kamarátmi z ulice.

Nakoniec sa dostal na tréning FC Ružinov Bratislava. Trénerove odborné oko videlo v Markovi talent. Zobral ho do tímu, pričom vedel, že Markovi rodičia si nemôžu dovoliť tréningy platiť. Poplatok im odpustil. Marko tak môže trénovať a hrávať zápasy, aj keď nemá dostatočné finančné zázemie. Trénerovi sa za dôveru odvďačuje svedomitosťou a gólmi.

Pre futbalový rast a podporu výkonu je kvalitná futbalová výstroj dôležitá. Markov otec pracuje brigádnicky a jeho mama je doma s malou neterkou. Rodina žije v hmotnej núdzi a rodičia v súčasnosti nevedia Markovi dopriať materiálnu podporu, ako by chceli. Marko navštevuje MIXklub nízkoprahové centrum pre deti a mládež v bratislavskej Vrakuni, pričom reprezentuje na turnajoch aj jeho farby. Naposledy doviedol tím MIXklubu k zlatým medailám na Nízkoprahovom futbalovom cupe 2014.

Aktualizácie

Za dary od Vás sme boli s Markom kúpiť kopačky 13. okt 2015

Markova výzva sa vďaka darom od Vás naplnila. Boli sme s ním kúpiť kopačky a keďže ostávali nejaké peniažky, Marko si doplatil zvyšnú sumu a prikúpili sme k nim i ponožky. Ak ste zvedavý/á aké, nakuknite do galérie obrázkov :)

Vďaka Vašej podpore sme mohli Markovi za darované peniaze kúpiť halovky a kopačky na von. Má tak väčšiu možnosť rozvíjať svoj talent a futbalovo rásť. Ďakujeme Vám ešte raz, že ste k tomu prispeli.    

S Markom sme boli kúpiť "halovky"29. júl 2015

Za peniažky, ktoré doteraz Marko získal od darkýň a darcov, sme boli spolu kúpiť "halovky", po ktorých túžil. Ďakujeme za nás i za Marka všetkým Vám, ktorí ste mu prispeli. Aj vďaka Vám tak môže rozvíjať svoj talent. Fotku i blok z kúpy kopačiek si môžete pozrieť v galérii obrázkov.
Výzva na výstroj pre Marka pokračuje ďalej. S Markom by sme chceli kúpiť ešte klasické kopačky na trávu a futbalové ponožky či chrániče. Za podporu Vám vopred ďakujeme.

Marko sa stal v sezóne 2014/2015 najlepším strelcom tímu2. júl 2015

V práve skončenej sezóne 2014/2015 Marko nastrieľal do súperových bránok 15 gólov. Mohlo ich byť viac, ale veľkú časť jesennej časti strávil s chorobou v nemocnici. Jarnú časť už Marko odohral celú, pričom nastupoval v základnej zostave. I vďaka nemu skončili Ružinovčania na 4. mieste v II. bratislavskej lige. Marko sa stal najlepším strelcom tímu a už sa teší na začiatok novej sezóny.  

Tu si môžete pozrieť Markov profil na stránke Bratislavského futbalového zväzu:http://futbalnet.sk/member/1350522/ (po kliknutí na lištu Marko Malík/hráč sa Vám ukáže jeho štatistika).

Do galérie tiež pribudli fotky Marka v tíme FC Ružinov Bratislava.


Ďalšie informácie

Facebook
www.facebook.com/mixklub https://www.facebook.com/dfsr.sk

S dieťaťom pracujeme
viackrát do týždňa

S rodičmí dieťaťa sme v kontakte
niekoľkokrát do mesiaca

Web
www.dfsr.sk www.mixklub.sk

Naša organizácia je zameraná na

na prácu s deťmi a mládežou

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?