Menu

Kopačky a lopta pre začínajúceho futbalistu

Kristián Malík, 16 r.

Trvanie výzvy: 6. marca 2015 - 31. augusta 2015

Cieľ výzvy

Kúpa kopačiek a lopty

Autor výzvy

Dátum vzniku: 12.5.1990

IČO: 00679755

Ulica: Stavbárska 38

Mesto: Bratislava

PSČ: 82107

Štát: Slovensko

Príbeh

Kopačky a lopta pre začínajúceho futbalistu

Kristián rád hráva futbal s kamarátmi. Brat Marko, ktorý hráva za starších žiakov FC Ružinov Bratislava, ho bráva niekedy na tréningy. Tam Kristián vidí, ako to vyzerá v skutočnom klube a rád by bol súčasťou podobného tímu. Aby sa jeho túžba začala napĺňať, potrebuje mať kopačky a loptu. Bude tak môcť futbalovo napredovať a ísť v stopách svojho brata.

Kristián má štyroch bratov, s ktorými od mala hráva futbal. Spoločne zvádzajú súboje s inými chalanmi z ulice, kde naberá futbalovú prax, zažíva výhry i prehry, radosť i sklamanie. K tomu, aby sa zlepšoval, ho motivujú i návštevy na tréningoch jeho brata Marka v FC Ružinov Bratislava. Tu vidí, ako to chodí v skutočnom futbalovom tíme. Rád by bol súčasťou podobnej partie, hrával ligu, strieľal góly.

Jeho rodičia si nemôžu dovoliť platiť tréningy svojim synom, ktorí by všetci chceli hrávať za futbalové kluby. Ak im chcú kúpiť kopačky, keď už staré zodrali, musia na ne šetriť a postupne kupovať. Rodina žije v hmotnej núdzi. Kristiánov otec pracuje brigádnicky a jeho mama je doma s malou neterkou. Rodičia tak nevedia v súčasnosti dopriať Kristiánovi to, po čom túži. Radi by ho podporili v športovom raste kúpou kopačiek a lopty, čím by ho odmenili aj za výborné školské výsledky. Futbalová výstroj by umožnila Kristiánovi uchádzať sa o miesto v niektorom z blízkych futbalových klubov, kde by mohol ukázať svoje schopnosti.

Kristián navštevuje nízkoprahové centrá pre deti, mládež a rodiny MIXklub a MIXáčik v bratislavskej Vrakuni, kde rád hráva futbal s ostatnými chalanmi. Keď niekto prinesie loptu, Kistián ju nenechá dlho stáť bez povšimnutia, žongluje si s ňou a volá chalanov von na ihrisko.

Aktualizácie

S Kristiánom sme boli kúpiť kopačky a loptu za peniažky od Vás29. júl 2015

Ďakujeme Vám všetkým ktorí/é ste darovali peniažky pre Kristiána. Boli sme spolu za ne kúpiť kopačky a loptu. Ceny boli tak priaznivé, že sme mohli kúpiť i "halovky", čomu sa Kristián veľmi potešil. Teraz má Kristián väčšiu možnosť zapojiť sa do skutočného futbalu, nie len do toho s kamarátmi na ulici.

Ďakujeme Vám ešte raz za nás i za Kristiána, že ste prispeli k naplneniu jeho sna. Ako sme šli z obchodu celý čas si sám niesol obrovskú tašku s kopačkami i loptou a v jeho tvári som vnímal veľkú radosť a hrdosť, že bol takto obdarovaný. Želám Vám, aby ste niekedy niečo podobné mohli vidieť.

Fotku s kopačkami i blok z nákupu si môžete pozrieť v galérii.

Ďalšie informácie

Facebook
www.facebook.com/mixklub https://www.facebook.com/dfsr.sk

S dieťaťom pracujeme
viackrát do týždňa

S rodičmí dieťaťa sme v kontakte
niekoľkokrát do mesiaca

Web
www.dfsr.sk www.mixklub.sk

Naša organizácia je zameraná na

na prácu s deťmi a mládežou

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?