Menu

Splňme Jarkovi sen o klarinete

Jaroslav Šándor, 24 r.

Trvanie výzvy: 14. septembra 2015 - 31. decembra 2015

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je kúpa klarinetu pre Jarka.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 11.9.2008

IČO: 42135435

Ulica: Na Riviére 2

Mesto: Bratislava

PSČ: 841 04

Štát: Slovensko

Príbeh

Splňme Jarkovi sen o klarinete

Jarko je úžasný hudobný talent, ktorý od tohto školského roka začal študovať na Konzervatóriu v Bratislave hru na klarinet. Prijímačky zvládol bez problémov a aj podľa pedagógov patrí medzi veľké talenty. Problém však je, že si nemôže dovoliť zaplatiť vysnívaný klarinet, ktorý začína byť pri jeho štúdiu nevyhnutnosťou. Kúpa klarinetu tiež znamená pre jeho rodinu nesmiernu finančnú záťaž.


Jarko je veľký nadšenec hry na klarinet. Najprv mu síce učarovala flauta, no postupne prešiel práve ku klarinetu a teraz zbiera jeden úspech za druhým. Na súťažiach sa umiestňuje na popredných miestach a dokonca dostal vyznamenanie nielen od riaditeľa školy, ale aj od primátora mesta, ktorý oceňoval talentované deti a mladých ľudí zo Serede.

Od školského roku 2015/16 sa stal študentom štátneho Konzervatória v Bratislave, na ktoré sa veľmi tešil. Prijímačky zvládol bez problémov, keďže už počas roka chodieval k učiteľom z konzervatória študovať. Hra na klarinet ho nesmierne baví a najradšej hráva Bacha. Budúci rok bude musieť ku klarinetu pridať aj klavír, ale aj na túto výzvu sa teší. Chce ďalej hrávať a zlepšovať sa. 

Na prvé stretnutie s Jarkom sme prišli k nim domov do Serede. Býva s rodičmi, so staršou sestrou, ktorá sa chce stať lekárkou a malým bračekom v dvojizbovom byte. Hoci sú to skromné podmienky, pohostinnosť a dobré srdce tejto rodiny nás očarili hneď vo dverách. Jeho mama je ošetrovateľka a stará sao starých a chorých ľudí. Je na neho veľmi hrdá a stále ho podporuje v štúdiu a rozvoji. Otec pracuje primárne sezónne práce a na svojho syna je tiež mimoriadne hrdý. 

Keďže Jarko začal študovať na Konzervatóriu v Bratislave, nastali nové výdavky-cestovné, stravné, plátky na klarinet- tieto výdavky sa nám podarí v priebehu roka v spolupráci s darcom uhradiť, avšak ďalšia veľmi dôležitá položka je kúpa klarinetu. Ten Jarko potrebuje od budúceho školského roka a jeho rodina si takúto veľkú položku vôbec nemôže dovoliť. Radi by sme aj s Vašou pomocou umožnili Jarkovi študovať a rozvíjať svoj jedinečný talent práve na novom klarinete.

Jarko má okolo seba rodinu, ktorá ho podporuje a motivuje do budúcnosti. Teraz však hľadá podporu od niekoho, kto mu pomôže jeho sen zrealizovať a umožnímu študovať a rozvíjať sa. 

 Za každé jedno euro ďakujeme! Vedzte, že skončí v tých najvďačnejších rukách :)

 https://www.youtube.com/watch?v=LSdzdKdVGF0Aktualizácie

Splnenie Jarkovho sna10. feb 2016

Ďalší splnený sen, ďalší príbeh, ktorého pokračovanie je plné šťastia a nádeje. Tento príbeh však ešte zďaleka nekončí. Je len na začiatku.

Jarko sa narodil pod šťastnou hviezdou aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá. Prvý pohľad by bol totiž asi takýto: Je to mladý Róm zo sociálne slabej rodiny, ktorý s mamou, otcom a 2 súrodencami býva v malom 2-izbovom byte v Seredi. Mama pracuje za minimálnu mzdu ako ošetrovateľka starších a nevládnych ľudí, otec pracuje na stavbách prevažne len sezónne. Pred rokom rodičia nevedeli ako budú môcť Jarkovi zaplatiť štúdium na Konzervatóriu v Bratislave.

A teraz sa na to pozrime z iného uhla: Jarko je mladý, nesmierne talentovaný chlapec, ktorý má milujúcu rodinu a ktorá urobí aj nemožné, aby si splnil svoj sen- študovať hru na klarinet. Jeho mama je nesmierne šťastná, že má prácu. Nielen preto, že zarobí nejaké peniaze pre rodinu, ale aj preto, že cíti zadosťučinenie, keď ona sama môže pomôcť druhým. Oco príde z roboty vždy unavený, ale usmiaty. Je vďačný za ďalšiu fušku, čo znamená ďalšie Euro do rodinného rozpočtu.

Asi prvý medzník v možnom smerovaní jeho príbehu bolo, keď ho mama prihlásila do Divých makov. Po krátkom čase sme mu našli štedrých darcov, ktorých jeho príbeh zaujal a boli nesmierne radi, že práve oni mu umožnia študovať na konzervatóriu. A tak Jarko začal študovať a bol rád, že mu to vôbec bolo umožnené, hoci v škole trávi celé dni a domov sa každý deň vracia neskoro večer.
Bolo však jasné, že mu bude treba kúpiť nový kvalitný klarinet. Napadlo nás vytvoriť zbierku, ktorú by sme pozdieľali medzi známych. Prvý odhad bol, že s pomocou všetkých zdrojov a tak trocha aj zázraku mu do takého roka nový klarinet kúpime :) A zázrak sa teda stal! Ako prvá sa ozvala Organizácia muskulárnych dystrofikov. Vraj by Jarkovi veľmi radi venovali 541€! My sme v tej chvíli len sedeli v nemom úžase a vnímali ako slovo ľudskosť naberá iný rozmer, keď ľudia, ktorí sami potrebujú pomoc, dávajú. Nezištne. S úsmevom. Možno o mesiac na to sa ozvali z portálu ludialudom.sk , kde nám povedali, že nový telefónny operátor 4ka by tiež rád podporil Jarka. My šťastní, Jarko nadšený, jeho rodina šťastím bez seba sme začali hľadať klarinet a vedeli sme, že už sa to blíži! Okrem toho všetkého ešte aj ďalší dobrí ľudia prispievali na výzvu a bolo už len otázkou krátkeho času, kedy sa sen stane skutočnosťou.

Klarinet konečne dorazil! Voláme Jarkovi. Chce čo najskôr prísť. Odovzdávame mu balík a on, usmievajúc sa, ho pomaly otvára. Teší sa a my sa len pýtame: „Páči sa Ti? Je tam k tomu všetko? Zahraj nám..“ A on sa stále len usmieva a ticho povie: „Tak toto je láska na celý život.“ S ľahkosťou profíka ho zloží a začína na ňom hrať. „Nádhera!“ pomyslíme si. Skutočné šťastie, keď to, čo robíte nadobudne reálny, hmatateľný rozmer, viditeľné šťastie na tvári chlapca, ktorý má sen idúc mu v ústrety.

Zo srdca ďakujeme Organizácii muskulárnych dystrofikov, portálu ludialudom.sk, kamosizwebu.sk, 4ke a Dobrej krajine za pomoc a vieru v našu činnosť . Bez Vás by sme to nedokázali takto rýchlo, možno vôbec.

Ak by ste radi čítali podobný príbeh aj s iným hlavným hrdinom, ešte stále zbierame na husličky pre úžasného Mária a violončelo pre krásnu Bohdanku.

Mário: http://kamosizwebu.sk/vkvyzvy/2826

Bohdanka: http://kamosizwebu.sk/vkvyzvy/3151

PS: A viete o tom, že s Vašou pomocou meníme detské osudy?

Ďakujeme


Ďalšie informácie

S dieťaťom pracujeme
niekoľkokrát do mesiaca

S rodičmí dieťaťa sme v kontakte
nepravidelne

Naša organizácia je zameraná na

na prácu s marginalizovanými skupinami

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?