Menu

Podpora futbalového talentu

Martin Ištok, 25 r.

Trvanie výzvy: 9. októbra 2015 - 30. júna 2016

Cieľ výzvy

kúpa futbalovej výstroje na tréningy a zápasy

Autor výzvy

Dátum vzniku: 12.5.1990

IČO: 00679755

Ulica: Stavbárska 38

Mesto: Bratislava

PSČ: 82107

Štát: Slovensko

Príbeh

Podpora futbalového talentu

Martin je kmeňovým hráčom FC Ružinov Bratislava, kde trénuje s mladším dorastom, no zápasy chodieva hrávať do Rakúska. Tam ho vytiahol tréner z Ružinova, ktorý v ňom vidí talent. K rozvoju a využitiu svojho potenciálu potrebuje Martin dobrú futbalovú výstroj na tréningy i zápasy. Bude tak môcť rozvíjať svoje futbalové schopnosti naplno a plniť si svoj sen - živiť sa futbalom.


Martin vyrastal v bratislavskej Dúbravke. Tu naškolskom ihrisku ho starší bratia učili hrať futbal. Keď mal 11 rokov začal hrávať v prípravke ŠKP. Po roku prešiel do klubu FK Dúbravka. Hrávali tu aj jeho dobrí kamaráti a futbal si užíval. Už tu v mladom veku ukázal nie len svoje futbalové, ale i tímové a vodcovské schopnosti a stal sa kapitánom mužstva.

Po presťahovaní sa do inej časti Bratislavy prestúpil do ŠK Vrakuňa. Potešili sa, keďže poznali jeho futbalové umenie. Hrával za starších žiakov, neskôr sa dostal do mladšieho dorastu. V jednom zo zápasov strelil Ružinovu dva góly, čím zaujal ich trénera. O mesiac sa uskutočnil jeho prestup a Martin začal strieľať góly za mladší dorast FC Ružinov. V sezóne 2013/2014 nastrieľal do súperových bránok 44 gólov a stal sa najlepším strelcom ligy.

Kvôli nepriaznivej finančnej situácii v rodine prestal Martin na nejaký čas chodiť na tréningy. Vtedy mu zavolal riaditeľ FC Ružinov, pán Kukla, a mesačný poplatok 90€ mu odpustil. Videl v ňom potenciál a ponúkol Martinovi v jeho16 rokoch možnosť trénovať s mužmi, aby si zvykol na ich hru, tempo a obratnosť.

V priebehu minulej sezóny ho tréner Kukla zavolal do Rakúska, kde trénoval družstvo SC Mansdorf a Martin tak začal hrávať stredného záložníka v mladšom doraste za rakúske družstvo. Svojimi 11 gólmi prispel k 2. miestu v tabuľke. V súčasnosti Martin trénuje s klubom FC Ružinov a zápasy hráva v Rakúsku za mužov SC Orth a.d. Donau B alebo mladší dorast SC Mansdorf. Stále však nemá nárok na finančný príspevok na podporu, za ktorý by si mohol kúpiť futbalovú výstroj. O jeho futbalovom talente svedčia aj skúšky v Rapide Viedeň, kde síce neuspel, ale je to pre neho výzva do budúcnosti, stále na sebe pracovať a zlepšovať sa. 

Martin by si chcel hraním futbalu zarábať, aby sa postaral o seba i pomohol svojim rodičom. Úžasnou podporou mu je tréner Kukla, ktorý ho sprevádza a pomáha mu, ako je v jeho možnostiach. Martin si v lete na brigáde zarobil 150€, aby si mohol kúpiť potrebnú futbalovú výstroj. Nakoniec si za všetky peniaze kúpil veci do školy, ktoré potrebuje na prax ako kaderník.

Martin navštevuje MIXklub nízkoprahové centrum pre deti a mládež v bratislavskej Vrakuni. Často sa spolu rozprávame o možnostiach, ako sa o seba a svoju budúcnosť starať. Vnímame, že v Martinovi je potenciál byť dobrým futbalistom a človekom, ktorý sa dokáže o seba postarať. Veríme, že aj podporou pri kúpe kvalitnej futbalovej výstroje môžeme k tomu prispieť a pomôcť mu napĺňať jeho túžbu.


Aktualizácie

Boli sme s Martinom kúpiť kopačky a tenisky na behanie1. feb 2016

Martin sa veľmi potešil, keď sa dozvedel, že jeho výzva je naplnená. Vedel o tom dokonca skôr ako my. Prišiel do MIXklubu na začiatku januára a hneď sa s nami o to podelil. V súčasnosti majú v klube zimnú prípravu, ktorá je zameraná predovšetkým na získanie kondície. Chodievajú veľa behať von, prípadne cibria techniku v hale.

Preto sa Martin rozhodol kúpiť si bežeckú obuv a kopačky do haly. Keďže ostali ešte nejaké peniažky, kúpili sme i šporotvé ponožky. Bol to aj pre nás super zážitok tráviť s ním čas na nákupe, keď hľadal, skúšal, v čom sa mu bude najlepšie trénovať a hrať. Vnímali sme veľkú radosť, ktorú mal z možnosti, kúpiť si tieto športové veci. 

Keď sme sa stretli o pár dní, hovoril nám o tom, ako sa mu v nových teniskách na tréningu úžasne behalo. Bolo to niečo úplne iné, ako behať v starých "halovkách". 

Aj vďaka Vám a Vašej podpore si mohol Martin zabezpečiť šporotvú obuv, ktorá verime, že mu pomôže vo futbalovom napredovaní a rozvíjaní jeho talentu. Ešte raz ĎAKUJEME.

Ďalšie informácie

Facebook
www.facebook.com/mixklub

S dieťaťom pracujeme
viackrát do týždňa

S rodičmí dieťaťa sme v kontakte
nepravidelne

Web
www.dfsr.sk, www.mixklub.sk

Naša organizácia je zameraná na

na prácu s deťmi a mládežou

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?