Menu

"Chcem vo futbale niečo dokázať..."

Tóno Malík, 18 r.

Trvanie výzvy: 1. augusta 2016 - 31. decembra 2016

Cieľ výzvy

Kúpa kopačiek a prípadne futbalovej lopty.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 12.5.1990

IČO: 00679755

Ulica: Stavbárska 38

Mesto: Bratislava

PSČ: 82107

Štát: Slovensko

Príbeh

"Chcem vo futbale niečo dokázať..."

Tóno hráva futbal od malička, dva roky súťažne. Je vo veku, kedy rýchlo rastie. Kopačky, v ktorých dohral minulú sezónu sú mu už malé a posunul ich mladším bratom. V rodine nemajú dostatok prostriedkov na naplnenie snov všetkých detí, a tak je Tóno teraz odkázaný na požičiavanie kopačiek od kamošov. Chcel by mať opäť svoje a užívať si naplno hru, ktorá ho baví.

Tóno pochádza z futbalovej rodiny. Všetci bratia hrávajú futbal, a tak i Tóno trávi veľa času s loptou. Hrávať začal v šiestich rokoch, keď bývali v Záhorskej Vsi. Po presťahovaní do Bratislavy nemala rodina dostatok finančných prostriedkov, aby mohla podporovať všetky deti v ich futbalovom sne. Tóno tak začal hrávať za ŠK Vrakuňa Bratislava až v roku 2015 za mladších žiakov, kategória U13.

Svojimi kvalitnými výkonmi si vybojoval počas sezóny miesto v základnej zostave, kde nastupoval na pozícii obrancu. Využíval tu svoje prednosti ako rýchlosť, kvalitná hra hlavou,dobrá technika a dôraz v súbojoch. Podľa svojich slov je najrýchlejším hráčom v tíme. Okrem plnenia si obranných povinností rád vybehne do útoku, čo dokazujú aj tri strelené góly v poslednej sezóne.Tréner ho oceňuje aj za zodpovedný prístup počas tréningov.

Tóno je vo veku, keď rýchlo rastie. Z kopačiek, ktoré mal minulú sezónu už vyrástol a tlačia ho. Začína letná príprava a kopačky posunul mladším bratom. Sám tak nemá v akých hrávať, musí sa spoliehať na tenisky či kamarátov, ktorí by mu nejaké požičali. Jeho rodičia nemajú peňazí navyše, Tónova mama poberá rodičovský príspevok, otec pracuje brigádnicky. Snažia sa zabezpečiť potreby pre všetkých 6 detí, čo býva náročné, ak chcú podporovať svojich synov vo futbalových snoch. Tóno chce hrávať futbal, pretože ako sám povedal: „Lebo ma baví a chcem niečo dokázať.“ Nové kopačky a futbalová lopta by umožnili Tónovi pokračovať v hraní futbalu a napĺňaní jeho futbalového sna.

Okrem hrávania za ŠK Vrakuňa Bratislava háji Tóno aj farby Mixklubu a Mixáčika na turnajoch nízkoprahových centier pre detia mládež. Všetky deti podporujeme v ich snoch a veríme, že aj Tóno si ten svoj môže naplniť. Môže tak byť i vďaka podpore od Vás.

Aktualizácie

S Tónom sme kúpili kopačky a už v nich aj strieľa góly23. sep 2016

    Vďaka Vašej podpore a špeciálne daru pána Jána Obšitoša, ktorý poslal na kopačky pre Tóna všetky peniažky, sme boli ešte v auguste kúpiť spolu kopačky. Po zvažovaní rôznych alternatív, pridala Tónovi mamina ešte 13€ a tak sme mohli kúpiť kopačky aj o trošku drahšie. Tóno mal z nich veľkú radosť a keď sme sa po našej Mixklubáckej dovolenke opäť stretli, hneď sa s nami podelil o zážitok, ako sa mu v nich dobre hrá a aké parádne góly strieľa z priamych kopov. Vnímali sme z jeho hlasu radosť i hrdosť na seba.

    Navyše bol Tóno vo svojej kategórii nominovaný do Výberu Oblastného futbalového zväzu Bratislava - mesto, kde sa ocitol medzi 12 najlepšími hráčmi v jeho kategórii a lige, čo vnímame ako takú "malú reprezentáciu". Veríme, že aj toto bude pre neho motivácia pracovať na svojom športovom raste a posunie ho to ďalej v jeho futbalovom sne.

Toto môže Tóno zažívať aj vďaka Vám a Vašej podpore. Ďakujeme Ľudia Ľuďom a pán Ján Obšitoš.

Ďalšie informácie

Facebook
www.facebook.com/mixklub, https://www.facebook.com/dfsr.sk

S dieťaťom pracujeme
viackrát do týždňa

S rodičmí dieťaťa sme v kontakte
niekoľkokrát do mesiaca

Web
www.dfsr.sk, www.mixklub.sk

Naša organizácia je zameraná na

na prácu s deťmi a mládežou

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?