Menu

Sebastián má strojček

Sebastián Putnoky, 16 r.

Trvanie výzvy: 2. septembra 2016 - 30. júna 2017

Cieľ výzvy

Získanie finančných prostriedkov na logopedickú starostlivosť

Autor výzvy

Dátum vzniku: 1.3.1995

IČO: 31751245

Ulica: Tajovského 1

Mesto: Košice

PSČ: 04001

Štát: Slovensko

Príbeh

Sebastián má strojček

Sebastian nevie rozprávať. Logopedická starostlivosť, ktorá mu môže pomôcť, stojí veľa peňazí a Sebastianova rodina si ju v žiadnom prípade nemôže dovoliť zaplatiť.
Za Sebastiana preto prosíme: Pomôžte! Otvorte mu perspektívu. Dovoľte, aby aj jeho život bol plnohodnotný, šťastný a užitočný.

Sebastián z osady vo Veľkej Ide pri nástupe do školy vôbec nerozprával. Pod vplyvom práce  v klube Feuersteinovho Inštrumentálneho obohacovania sa trochu rozhovoril, ako-tak mu bolo aj rozumieť, ale učiteľom i nám v ETP bolo jasné, že s takouto komunikačnou schopnosťou nemá v živote šancu. Bolo potrebné, aby ho zobrali do rúk špecialisti a dôkladne sa mu venovali. Za účelom riešenia tejto Sebastiánovej špeciálnej potreby sme vypísali na Kamošoch z webu výzvu s prosbou o finančnú pomoc 200eur. Kamoši nesklamali a peniaze sa zozbierali.

Počas uplynulého školského roka Sebastián aj s našou asistentkou Gabikou chodili do Košíc k otorinolaryngológovi, ktorý vyšetreniami zistil, že chlapec má poškodený sluch a slabo počuje. Predpísal mu načúvací strojček, ktorý mu urobili na mieru. Na drobnú pomôcku, ktorá  uľahčuje počutie, si Sebastián postupne zvykal a začala mu pomáhať. V škole mu dobre slúži, ale pre istotu ju pri „bláznivejších“ detských hrách radšej nenosí... Strojček ho však nedokáže naučiť rozprávať. To je úloha logopéda, ktorého Sebastián s našou asistentkou Gabikou pravidelne navštevuje a bude v tom pokračovať aj v tomto školskom roku. Počas leta mal pauzu, pred prázdninami dostal zápal pľúc a trochu trvalo, kým sa z toho dostal. 

Zlé komunikačné schopnosti, chorľavosť a komplikovaná situácia v rodine, z ktorej pochádza spôsobili, že Sebastián musí opakovať druhý ročník základnej školy. Rovnako ako v prvom ročníku, bude pravidelne chodiť do Košíc k liečebnej pedagogičke aj do logopedickej ambulancie.

Dvesto eur, ktoré pre jeho zdravotné a vzdelávacie potreby poskytli darcovia – Kamoši z webu sa už upotrebili, a preto prosíme o ďalší príspevok vo výške 200 eur. Prosíme Vás, pomôžte Sebastiánovi, aby mohol pravidelne navštevovať ambulancie špecialistov, ktoré si jeho rodičia nemôžu dovoliť. 

Vopred ďakujeme.Ďalšie informácie

Facebook
www.facebook.com/etpslovensko/?ref=hl

S dieťaťom pracujeme
denne

S rodičmí dieťaťa sme v kontakte
niekoľkokrát do mesiaca

Web
www.etp.sk

Naša organizácia je zameraná na

na prácu s deťmi a mládežou

na vzdelávanie deti a mládeže

na prácu s marginalizovanými skupinami

na komunitnú prácu

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?