Menu

ONLINE PORADŇA PRE MLADÝCH WWW.IPCKO.SK

Trvanie výzvy: 3. júna 2013 - 31. decembra 2013

Cieľ výzvy

Našim cieľom je získať dostatok finančných prostriedkov, aby sme mohli plynule a kvalitne poskytovať pomoc mladým, ktorí túto formu podpory stále viac vyhľadávajú.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 25.4.2012

IČO: 42261791

Ulica: Na vŕšku 6

Mesto: Bratislava

PSČ: 81101

Štát: Slovensko

Príbeh

ONLINE PORADŇA PRE MLADÝCH WWW.IPCKO.SK

Čas strávený na internete nemusí byť premárnený

Projekt IPčko je bezpečným miestom pre všetkých tých, ktorí potrebujú pomoc

Internet nám v mnohom uľahčuje život, ponúka veľa možností a skracuje vzdialenosti. Všetko je na webe. A to nie je len nejaká fráza.
Je tam ozaj všetko. Aj všetky jeho nástrahy, riziká prerastajúce v závislosť či podozrivé vzťahy. A tak je tam aj IPčko – internetová poradňa, ktorá dokazuje, že internet možno využiť aj na dobré veci.
Neposkytujeme rady pri poruche internetu ani nič podobné.
Snažíme sa pomáhať človeku s problémami jeho duše.

Sme skupina mladých z oblasti psychológie, sociálnej práce a pomáhajúcich profesií, ktorí nie sú ľahostajní voči problémom doby. Sme plní elánu, OPTIMIZMU a ochotní obetovať svoj čas druhým. Preto sme sa stali DOBROVOĽNÍKMI na našej online poradni www.ipcko.sk.
Nechceme sa pozerať na to, ako sa dnešní mladí, naši rovesníci, trápia zažitými sklamaniami. Ich ťažkosti neraz narastajú až do takých rozmerov, že nevidia zmysel v živote, cítia sa sami, prežívajú pocity prázdnoty či nezmyselnosti života alebo sú vystavení rôznym iným nepriaznivým situáciám. Často nevidia iné riešenie než všetko to ukončiť.

Preto sme vytvorili priestor, kde sa môžu zdôveriť so svojimi ťažkosťami, poradiť či porozprávať s niekým, kto sa im snaží pomôcť a pochopiť ich. Chceme byť pre nich tam, kde nás ľahko nájdu. Nemusia sa dlho odhodlávať, prekonávať hanbu z požiadania o pomoc či verejnú potupu za to, že sa niekto dozvie o ich probléme. Ostávajú anonymní, avšak s pocitom, že niekomu záleží na ich šťastí.
Sme online.
A sme tu pre každého, kto to potrebuje.

Za rok a pol našej existencie máme za sebou 6000 chatov.
Vyhrali sme cenu MOST v kategórii najlepší projekt roka. Napriek tomu nám chýba stála finančná podpora, ktorá nám pomôže starať sa o chod webu a zabezpečiť plynulú organizáciu celej poradne. IPčko tvorí tím šikovných dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktorý sa stále viac rozrastá. Narastá aj počet tých, ktorí nám píšu a obracajú sa na nás s dôverou. Nachádzajú pochopenie, odvahu postaviť sa svojim problémom a hlavne nachádzajú niekoho, komu na nich záleží.

Podporte náš projekt a pomôžte aj Vy k tomu, aby boli ľudia šťastnejší.

Pre viac informácií kliknite na www.ipcko.sk

Aktualizácie

Ďakujeme za vašu podporu v roku 2013.20. dec 2013

Náš projekt internetovej poradne pre mladých sa rozrástol aj vďaka vám. Ďakujeme. Spustili sme aj ďalšie projekty - IMAGE, Neboj sa byť normálnym, začali sme pracovať s deťmi z Detského domova Studienka v Bratislave,… o ktorých sa určite viac dočítate na našom webe www.ipcko.sk Veľmi si vážime každú pomoc! Chceme vám tak po IPčkársky popriať KRÁSNE VIANOCE PLNÉ PRIJATIA. Celý video vinš nájdete na našej stránke. Ďakujeme!

IPčko oslavuje svoje 1. narodeniny:)6. júl 2013

Oslavujeme a máme aj nové video:) Link: http://www.youtube.com/watch?v=0uj1MJEyffQ&feature=youtu.be Príjemné sledovanie.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?