Menu

Natálka

Trvanie výzvy: 26. septembra 2013 - 26. septembra 2014

Cieľ výzvy

Zlepšiť jej zdravotný stav .

Príbeh

Natálka

Malá Natálka vyrastala ako jej rovesníci, po roku však prišla krutá rana. Prvé mesiace bolo všetko v poriadku, no zrazu sa nám život obrátil naruby. Reč je o Natálke ktorá sa pred 6-timi rokmi narodila ako druhé vytúžené dieťa. Bola krásna a zdravá ako repa, až kým jej ako ročnej nediagnostikovali detskú mozgovú obrnu.

Natálka sa narodila 27.7.2006 ako druhé vytúžené dieťa. Pôrod prebehol bez komplikácii. Zdalo sa, že z nej vyrastie zdravé dieťa, no po roku jej diagnostikovali detskú mozgovú obrnu (DMO) –spastickú a dipar formu.Natálka má dnes už 6 rokov a býva na Strelníkoch asi 30 km od Banskej Bystrice, kde navštevuje Špeciálnu základnú školu v Banskej Bystrici . Natálka má veľmi rada zvieratká a detičky. Jej rodina je vo veľmi ťažkej situácii, otecko je nezamestnaný a mamina si žiadala o opatrovateľský príspevok, ktorý bol zamietnutý. Je takisto nezamestnaná, pretože Natálka si vyžaduje 24-hodinovú starostlivosť.
Bojovné dievčatko už absolvovalo kúpeľnú liečbu v Kováčovej a dvakrát týždenne chodí na cvičenia a masáže, ktoré jej zlepšujú jej zdravotný stav. Všetky procedúry sú pre nás finančne veľmi náročne, ale aj napriek tomu hľadáme stále nové možnosti ako jej pomôcť. Ak chcete malej Natálke pomôcť v ceste za vytúženými prvými krôčikmi samostatnej chôdzi . Za každú pomoc vám budeme úprimne vďačný.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?