Menu

Spríjemnime deťom ťažké chvíle v nemocnici

Trvanie výzvy: 11. októbra 2013 - 11. októbra 2014

Cieľ výzvy

Zakúpenie posteľných obliečok a pyžamiek pre deti na detskej onkológii v Košiciach

Príbeh

Spríjemnime deťom ťažké chvíle v nemocnici

Dostať sa ako pacient na onkológiu, je jedna z najhorších budúcnosti. Tí, ktorí ste nikdy neprekročili prah tohto oddelenia netušíte aký je to pocit. Pocit strachu i odhodlania, nádeje i beznádeje, viery i odovzdania. O to ťažšia je situácia ak ide o deti.
Lekári, sestričky a vlastne celý personál urobia možné aj nemožné, aby ich malý bojovníci mali budúcnosť. Aby sa vrátili ku kamarátom, šanteniu, k radostiam , k láskam.

Táto výzva vznikla na základe môjho rozhovoru so Zuzkou, ktorá pravidelne navštevuje detičky na onkologickom oddelení v Košiciach ako dobrovoľníčka. Spolu s priateľmi sa snažia spríjemniť detičkám nedobrovoľný pobyt v nemocnici. Organizujú pre deti vystúpenia, stretnutia,alebo ich navštevujú v čase, keď ich rodiny nemôžu. Stretávajú sa s celými rodinami, podporujú ich a pomáhajú. Veľmi ju obdivujem a preto som sa rozhodla že im pomôžem v ich najnovších plánoch.
Radi by pomohli onkologickému oddeleniu získať nové posteľné obliečky, plachty a detské pyžamká.
Polemizovať nad tým, že je to má riešiť nemocnica nebudeme....kto už ležal na akomkoľvek oddelení v nemocnici, vie ako to tam je.
Posteľné prádlo a pyžamká sú na takomto oddelení takmer ako spotrebný materiál. Aby detičky boli v čistom je potrebné ho veľmi často vymieňať, prať a tak sa veľmi ničí.
Najprv sme chceli urobiť zbierku používaných vecí, ale po zvážení všetkých pre a proti mi prišlo rozumnejšie pokúsiť sa získať financie na nové kvalitnejšie veci, ktoré budú slúžiť dlhšie.

Súprava na 1 posteľ stojí cca 14 € - normálna posteľ
Súprava na detskú posteľ stojí cca 8 €
Detské pyžamká - rôzne veľkosti - priemerná cena 15 €

Našim zámerom je získať financie aspoň na 20 súprav na veľké a 20 súprav na detské postele a 20 súprav pyžamiek.
Celkovo potrebujeme získať 740 €


Preto budeme vďační za každý príspevok aby sme mohli spoločne pomôcť.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?