Menu

Je viac terapií, ktoré mi pomáhajú

Trvanie výzvy: 31. októbra 2013 - 31. októbra 2014

Cieľ výzvy

Na hippoterpiu a plávanie potrebujem ročne 770 euro.

Príbeh

Je viac terapií, ktoré mi pomáhajú

Ahoj, volám sa Marko, mám 4 roky a usilovne cvičím od môjho 2 mesiaca života. Keďže mi pri narodení doktori diagnostikovali pravostrannú hemiparézu, iná možnosť v mojom živote ani nie je. Za ten čas som toho absolvoval veľa – na Slovensku, v Čechách aj v Maďarsku. Je to pravidelný kolobeh či sa mi chce alebo nie.

Snažím sa cvičiť aj intenzívne, ale taký pobyt stojí veľa peňazí (od 700 – 2500 euro). Cvičenie je pre mňa to najdôležitejšie, a preto sa snažím cvičiť aspoň kondične – teda 4 krát do týždňa. Keďže cvičenie je môj prím, ostatné spôsoby rehabilitácie sa museli obmedziť.

Teraz mám na Vás jednu veľkú, preveľkú prosbu.

Je viac terapií, ktoré mi pomáhajú. A navyše – som pri nich šťastný a vyčaria mi ÚSMEV na tvári! V podstate cvičím, len je to iná forma. Mám veľmi rád koníky, takže chodím na hyppoterapiu. Koník tak hreje moje nožičky a vôbec sa na ňom nebojím. Ďalšia z mojich terapií je plávanie. Pani doktorka mala pravdu, veľmi sa mi to páči a hoci som potom unavený, vo vode už teraz nôžkami „bicyklujem“ takmer hodinu. Ľavú rúčku zatiaľ používam ako kormidlo, ale babka a dedko, ktorí so mnou chodia plávať mi vravia, že aj to prispieva k tomu, aby som ju začal používať . A čo robí mamka? Čaká bračeka. Vravia mi, že ešte pár mesiacov a príde. Ja sa teším, ale musím o to viac cvičiť, veď ja som mamičkin veľký pomocník a bude potrebovať moju pomoc. Viete, mám plán. Najprv pomôžem ja bračekovi – budem ho strážiť, podávať plienky a potom, keď vyrastie pomôže on mne. Mamka je ale teraz doma. Musí ležať, takže je peniažkov menej.

A tak Vám píšem, lebo by som nechcel poľaviť. Pomôžete mi?

Za hipoterapiu sme platili 5 euro na 20 minút a za plávanie na hodinu 11 euro. Mesačne je to dosť a ja by som sa chcel znovu vrátiť na koníka a do bazéna ... a pri cvičení sa usmievať. Veď s úsmevom ide všetko ľahšie....


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?