Menu

Demagóg do vrecka

Trvanie výzvy: 4. novembra 2013 - 3. novembra 2014

Cieľ výzvy

Našim cieľom je bič na výroky politikov, ktorý máme vždy vo vrecku a dokážeme zistiť či nám klamú alebo nie.

Autor výzvy

Príbeh

Demagóg do vrecka

Politici, ktorí riadia túto krajinu, nám nehovoria vždy pravdu. “Bežný” človek nikdy úplne nevie, či ich tvrdenie je správne alebo nie. Chceme to zmeniť a poskytnúť im jednoduchý nástroj – “Demagóg do vrecka” – pomocou ktorého si tvrdenia politikov budú môcť jednoducho overiť.

Politici toho narozprávajú veľa, ale kto sa v tom má vyznať? Ako máme vedieť, kto nás klame každý deň, a naopak, kto nie? Práve s touto myšlienkou vznikol projekt Demagog.SK, ktorý už niekoľko rokov overuje pravdivosť výrokov politikov. Projekt “Demagog do vrecka” predstavuje mobilnú aplikáciu, ktorá rozšíri existujúci projekt: poskytne nové funkcie zamerané na jednoduchšie rozširovanie výsledkov a vytvorí novú komunikačnú platformu medzi čitateľmi – užívateľmi.

Našim cieľom je vytvoriť nástroj, ktorý bude uživateľov informovať o novo publikovaných výrokoch. Užívatelia budú môcť tieto výroky hodnotiť podľa závažnosti, komentovať, preposielať, zdieľať. Aplikácia bude sprístupňovať aj kompletné štatistiky projektu Demagog.SK o pravdivosti všetkých výrokov konkrétneho politika, či politickej strany. Takisto cez túto mobilnú aplikáciu bude možné pridať nový výrok do databázy a poslať ho tvorcom projektu, ktorí ho následne podrobia kontrole. Užívatelia tak dostanú možnosť overiť si, či to čo počujú, alebo vidia je pravdivé, kým tvorcovia projektu Demagog.SK zase získajú cenný kontakt s čitateľmi a zároveň typy na overovanie.

Vyvinieme aplikáciu pre najpopulárnejšie mobilné platformy, ktorá rozšíri existujúci projekt Demagog.SK. Táto aplikácia vytvorí nový komunikačný nástroj, kde budú mať používatelia na jednom mieste všetky pravdy a nepravdy našich politikov.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?