Menu

VŽDY a VŠADE – Pomoc na dosah

Trvanie výzvy: 4. novembra 2013 - 30. septembra 2014

Cieľ výzvy

Našim cieľom je vytvoriť mobilnú aplikáciu IPčko.sk, aby potrebná pomoc bola človeku dostupná priamo na dlani a bola vždy po ruke v jeho vrecku. Aby tak bola táto pomoc naozaj ľahko dostupná, aplikácia bude prenosná aj na viaceré internetové stránky v podobe okien sprostredkujúcich túto možnosť pomoci.

Autor výzvy

Príbeh

VŽDY a VŠADE – Pomoc na dosah

IPčko.sk je internetový portál, na ktorom pomáhame ľuďom VŽDY, keď sa cítia bezmocne, bezradne, sami, keď nevedia čo ďalej.
Chceme však robiť všetko pre to, aby sme vedeli pomáhať aj VŠADE.

Sme internetová poradňa pre mladých IPčko.skVznikli sme, aby mali mladí na internete za kým ísť, keď potrebujú pomoc.Sme mladí psychológovia a veľakrát vidíme aké tažké je nájst pomoc. Preto sme na IPčku online, zadarmo a ľahko dostupní pre mladých bez toho, aby prekonávali vlastnú hanblivosť či predsudky ostatných.IPčko.sk poskytlo za dobu svojho fungovania viac ako 8000 chat-komunikácií s ľuďmi, ktorí potrebovali pomoc. Denne sa naň obracajú desiatky ľudí so svojimi problémami. Väčšina prichádza so svojimi ťažkosťami v rodinách, kamarátstvach a vzťahoch, ktoré neraz nadobúdajú až také rozmery, že títo mladí ľudia viac nevidia zmysel v tom všetkom. Bojujú s depresiami, sebapoškodzovaním, samovražednými myšlienkami, prežívajú vnútornú prázdnotu, samotu, strach a úzkosť. Padajú do rôznych závislostí a nebezpečného spôsobu života.Sme tu pre nich, aby sme im tak podali pomocnú ruku. Sme s nimi v čase ich problémov, keď majú pocit, že to už nezvládnu. Sme ich prvá pomoc. Niekto, kto im môže ukázať, ako ďalej. Chceme odpovedať na volanie ľudí o pomoc v ich problémoch a chceme na to využiť tie najlepšie prostriedky.Internet nám dáva priestor, aby sme spojili priateľský prístup s odbornou pomocou. Mladým pomáhame aj mimo internetu. Vytvorili sme pre nich priestor, v ktorom môžu byť sami sebou. Počas víkendového stretnutia spoločne realizujeme aktivity zamerané na rozvoj osobnosti a inšpirujeme ich k tomu, aby boli viac sami sebou. Nástrojom našej práce je zážitok prijatia, ktorý chýba mladým ľuďom. Tento program voláme IMAGE.S preventívno - intervenčnými aktivitami IMAGEu chodíme aj na základné a stredné školy a pracujeme so skupinou detí z detského domova v Bratislave. Naše aktivity vyžadujú s rastúcou popularitou aj rozširovanie personálnych kapacít. Pri pokrývaní nákladov na prevádzku, mzdy pre full-time koordinátorov, prenájmy a technické zabezpečenie aktivít sa spoliehame na štedrých darcov a fanúšikov. S ich pomocou sa môžme naďalej rozvíjať, rozširovať svoje pôsobenie a meniť tak životy tisícov mladých ľudí.Poďte s nami urobiť svet lepším aspoň o kúsok. Viac o aktivitách OZ Inštitút PRIJATIA a internetovej poradne IPčko.sk nájdete na www.ipcko.sk.Ďakujeme!IPčko.sk je nositeľom titulu MOST - NAJLEPŠÍ PROJEKT ROKA 2012, ktorú mu udelila Rada mládeže Slovenska a čitatelia SME a zvíťazili aj v programe ReŠtart Slovensko 2013.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?