Menu

Anjelik Matúško

Trvanie výzvy: 4. novembra 2013 - 31. marca 2014

Cieľ výzvy

rehabilitácie

Príbeh

Anjelik Matúško

Prosím o pomoc pre môjho anjelika Matúška, môjho bojovníka ktorý má veľkú chuť žiť a tešiť sa zo života, aby sme sa raz mohli posadiť a urobiť prvé krôčky a mohli intenzívne rehabilitovať.

Náš príbeh sa začal keď som sa dozvedela že čakáme vytúžené bábo,ako každá maminka aj ja som sa tešila na to kedy ho prvý krát budem držať v náručí. Aj Matúško sa zrejme ponáhľal za mnou a vypýtal sa na tento svet už v 27. týždni tehotenstva. Mali sme 960 gr. bol malinký ale krásny. Aj keď som sa veľmi tešila zároveň nastal strach čo bude, a či to aj napriek zlým prognózam zvládneme, verila som tomu a nechcela som si pripustiť že sa môže niečo stať.

Matúško hneď namiesto môjho náručia išiel rovno do inkubátora kde začal bojovať zo všetkých síl, prešli sme si transfúziami, sepsami a všetkým možným čo sa dalo. Keď mal Matúško 10 dní oznámili mi že zomiera, ten pocit beznádeje a strachu....Naštastie sme to zvládli, absolvovali sme operáciu očiek v BA. Začali sme priberať a tešiť sa že bude všetko dobré a mi pôjdeme domov. Zvládli sme to po 2 mesiacoch sme prišli s naším uzlíkom šťastia domov, bolo to 20 decembra a tá radosť že vianoce budeme tráviť spolu. No radosť trvala do februára kedy sme išli na kontrolu k neurologičke, odtiaľ sono a verdikt malý má rozšírené komory na mozgu a vysoký tlak v hlavičke a tak nás tam rovno nechali. Čakala nás magnetická rezonancia a výsledky boli také ktoré ma zložili na kolená.

Malý má DANDY WALKER MALFORMÁCIU ( to je 4 komorový hydrocefalus, cysty na mozgu a chýba nám tá časť ktorá zabezpečuje rovnováhu) absolvovali sme operáciu implantovali mu shunt, hadička z kômôr a druhá do cysty a odvádza to všetko do brucha.
Pýtala som sa na prognózy a tá bolo, že malý bude len ležiaci, nebude nič vedieť ani sa smiať, džavotať, papať lyžičkou, chytiť si hračky, už vôbec nie sedieť a chodiť, bude slepý a hluchý.
No a môj anjelik? smeje sa ostošesť, spapá ešte hádam aj mňa:) vidí aj keď nosíme okuliariky, počuje, hrá sa s hračkami dokonca ich hádže o zem, džavoce aj keď už hovorí mama a keď ho nepočúvam tak od zlosti mamamamam, pretáčame sa a LOZÍME aj napriek tomu čo povedali lekári.

V roku nám pripudla diagnóza DMO spastická kvadruparéza, máme hypertonus a všetko možné spojené s extrémne predčasne narodeným dieťatkom.


Preto vás chcem poprosiť všetci s dobrým srdiečkom doprajte mi to aby som mohla s malým rehabilitovať, pokúpili pomôcky ktoré by nám veľmi pomohli ďalej, aby sme raz mohli bežkať a tešiť sa ako iné deti. Za seba a za môjho anjelika bojovníka vám vopred ďakujem a vážim si ak nám pomôžete. Prajem vám všetko len to dobré a vážte si zdravé detičky ale aj tie ktoré vás potrebujú, je to obeta ale o to väčšia radosť, myslím že maminky mi dajú za pravdu.
Ešte raz so srdca vám ĎAKUJEME

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?