Menu

Prosba matky o pomoc pre svoje deti

Trvanie výzvy: 1. februára 2022 - 1. februára 2023

Cieľ výzvy

na potraviny, drogériu, v zime na drevo na kúrenie a na kúpu práčky

Príbeh

Prosba matky o pomoc pre svoje deti

Obraciam sa na ľudí s dobrým srdcom a zúfalo prosím o pomoc. Moje meno je Marianna, som rozvedená matka s piatimi deťmi.

Žiadam vás o pomoc v mojej zúfalej situácii. Mám 5 malých detí. Okrem nich mám ešte dve dospelé deti. Najstarší syn sa už osamostatnil. Druhý sa narodil komplikovaným pôrodom s celoživotnými zdravotnými následkami a vyžaduje si moju celodennú starostlivosť. Som dobrá matka, svoje deti milujem a vzorne sa o ne starám.


Ja som bohužiaľ také šťastie v živote nemala. Moja mama nás opustila, keď sme boli ešte deti. Otec sa znovu oženil, ale jeho manželka nás nemala rada a bola skutočne zlou macochou. Aj preto som sa skoro vydávala, aby som sa čo najskôr dostala z domu. Manžel ma od začiatku podvádzal, ale keďže som ani ako dieťa nezažila lásku, nevedela som sa proti tomu brániť. Okrem toho, on bol živiteľom rodiny a ja som sa starala o deti. Chodil pracovať do Nemecka. V tom čase, sa nám po šiestich chlapcoch narodila vytúžená dcérka. Bohužiaľ, narodila sa chorá. Nevedela sama jesť, piť, dokonca ani dýchať. Od narodenia bola naprístrojoch a nikdy sme si ju nemohli zobrať domov. Bola umiestnená do špeciálneho zariadenia, kde potrebovala 24 hodinovú starostlivosť a kde sme ju pravidelne navštevovali. Ja som znovu otehotnela a ukázalo sa, že to bude dievčatko. Môj manžel už dlhšie nezvládal osud našej prvej dcérky a začal piť. Krátko nato, moje choré dievčatko svoj boj vzdalo. Nič horšie neexistuje, ako keď sa matka musí dlhé mesiace pozerať na utrpenie svojho dieťaťa a nakoniec musí prežiť jeho smrť. S manželom sme mali dlhodobo zlé vzťahy a manželstvo skončilo rozvodom. Zo dňa na deň som zostala s malými deťmi úplne bez príjmu. Manželova rodina sa ku mne obrátila chrbtom. Môj otec už nežije a tak som na svete s mojimi deťmi sama a nemám nikoho, kto by mi pomohol.

Žijeme z minimálnych peňazí a aby sme prežili, musela som postupne rozpredať veci aj nábytok. Už nemáme nič. Naozaj nič. A ja vás zúfalo prosím o pomoc.
Deti chodia riadne do školy.
Časť vyzbieraných peňazí by som využila na kúpu práčky. Periem ručne.

Prosím vás, dobrí ľudia, pomôžte mi. Budem vďačná za každú pomoc. Som len zúfalá matka, ktorá zúfalo potrebuje pomoc pre svoje deti. Za každú pomoc, aj tu najmenšiu, vám budeme ja, aj moje deti, veľmi vďační.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?