Menu

Úsmev navždy

Trvanie výzvy: 11. januára 2014 - 1. septembra 2014

Cieľ výzvy

Túto výzvu som sa rozhodla napísať preto, lebo milujem svoje dieťa a chcem ho vidieť čo najviac dní sa usmievať, aby bol spokojný, pretože keď vidím ako je on šťastný som šťastná aj ja a celá naša rodina.

Príbeh

Úsmev navždy

Samko je slniečko, ktorý nám robí každý deň nezabudnuteľný. Má 5 rokov. Trpí však DMO, kvadruplegickou mozgovou obrnou,epilepsiou,nevidí,nevie sa sám vykakať, a trpí ďalšími vážnymi ochoreniami. Preto sa obraciame s pomocou a prosbou na všetkých, ktorý by vedeli Samkovi pomôcť. Samko potrebuje intenzívne cvičenie pod vedením odborníkov, pretože má jeden bedrový kĺb vykĺbený a ja ako matka sa už bojím čoraz viac vykonávať toto cvičenie sama doma, aby som jeho zdravotný stav ešte viac nezhoršila. Preto prosíme o finančnú pomoc do zariadení ako je Adeli medical center v Piešťanoch kvôli Oxi komore, ktorá by Samkovi veľmi prospela. Lenže liečba je finančne náročná, jeden takýto pobyt stojí okolo 2500 eur a to si ako mladá rodina nemôžeme dovoliť. Samko by potreboval absolvovať takúto liečbu aspoň 2 krát do roka.

Samko sa mal narodiť, ako zdravé dieťa. No pre komplikovaný pôrod, ktorého problémom bolo, že mi padli ozvy sa Samko narodil postihnutý. Niekoľko minútové oživovanie si na jeho zdravotnom stave vyžiadalo krutú daň.Prvé mesiace sme strávili len v nemocniciach v Martine. Šance na normálny život sa nám v prvom roku veľmi zúžili. Postupne každým dňom nám pribúdali nové diagnózy a ochorenia, ktoré sme ako mladá rodina nevedeli pochopiť. Samko rástol a problémy sa stupňovali. Boli chvíle, ktoré si človek so zdravým dieťaťom nevie ani uvedomiť. Napríklad, keď sa prvý krát v 9 mesiacoch začal usmievať, dovtedy to nevedel. Ako sme po 8 mesiacoch začali piť z cumlíka, dovtedy bol sondovaný a ostatné veci, na ktoré rodičia so zdravými deťmi absolútne nemyslia. Jeden veľký problém nás trápi aj dnes. Samko má 5 rokov a nevie sa sám vykakať, kakáme cez rektálnu rúrku od narodenia. Čakám na deň, keď aj tento obrovský sen bude už len spomienkou. Mať postihnuté dieťa je náročné vo všetkých smeroch. Od 4 mesiacov cvičíme Vojtovú metódu. Navštevujeme rehabilitácie a iné zariadenia, ktoré Samkovi jeho zdravotný stav zlepšujú. Využívame každú novú vec o ktorej sa dopočujem, že je pre neho potrebná a účinná. Nie vždy je to však možné, pretože dnes je aj choroba len o peniazoch. Ak nemáš peniaze si nikto. Samkovi v 4 rokoch operovali bedrové šlachy, pretože doktori neskoro prišli na to,že Samko má vykĺbený bedrový kĺb. Býval nekľudný, nespával a my sme hľadali príčinu. Tá príčina boli bolesti spojené s kĺbom. Po operácií sa mu zdravotný stav zlepšil, len nastali problémy s cvičením. Už sa bojím púšťať do cvikov, ktoré sme cvičili predtým, aby som mu ešte viac neublížila. Minulý rok v septembri sme sa cez nadáciu dostali do Adeli a jeho zdravotný stav sa veľmi zlepšil. Na vlastné oči som uvidela svojho syna Samka sedieť v tureckom sede a na štyroch. Na to, že má vykĺbený bedrový kĺb urobil neuveriteľné pokroky. Vtedy som pochopila, že zázraky sa dejú. Veľmi mu pomohla Hyperbarická komora. Začal sa viac smiať, je živší, bláznivejší proste tam dosiahol výsledky, ktoré by som ja ako matka s ním nedosiahla. Tu som sa presvedčila, že Samko potrebuje intenzívnu rehabilitáciu pod vedením špeciálnych doktorov. Ja, ako matka, neviem kam sa ešte mám obrátiť so žiadosťou o pomoc, pretože mám pocit, že sa mi už všetky dvere zavreli. Oslovovala som média, žiaľ bezúspešne. Nadácie, ktoré pomôžu, ale s časovým odstupom a tak som už naozaj v koncoch, že neviem koho ešte poprosiť o pomoc. Najhoršie je, že sa musíte pozerať na svoje dieťa, ako trpí každý deň. A som nešťastná, lebo existuje liečba, ktorá by mu mohla veľmi pomôcť, ale keď nemáš na to financie tak sa tam nedostaneš.... Pre Samka by bolo potrebné absolvovať túto liečbu minimálne 2 krát do roka.
Budeme vďační každému, kto sa rozhodne nášho Samka podporiť. Ďakujeme Vám, !!!!!!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?