Menu

ADELI pobyt pre Leušku Jesenskú z Piešťan

Trvanie výzvy: 12. januára 2014 - 12. mája 2014

Cieľ výzvy

Výzva na vyzbieranie financií pre Leušku Jesenskú na pobyt v Adeli centre v Piešťanoch,verím že jej tento pobyt zase pomôže v ďaľšom napredovani

Autor výzvy

Príbeh

ADELI pobyt pre Leušku Jesenskú z Piešťan

Dobrý deň, volám sa Leuška Jesenská a som trošku iná ako zdravé deti... Na tento svet som prišla z mamkinho bruška skôr ako som mala,čo mi skomplikovalo môj zdravotný stav.
Vďaka neustálemu cvičeniu a terapiám sa nevzdávam a cvičím aj cez slzy, aby som sa dokázala osamostatniť v rámci mojich možností.
Najviac mi pomáha cvičenie v Adeli preto Vás prosíme spolu s mojou mamkou o finančný príspevok na tento pobyt.


Leuška Jesenská je naše druhé dieťatko, narodila sa predčasne v 30.týždni 3.5.2011.
Hneď po narodení prekonala silne krvácanie do mozgu následkom neokysličenia a to poznačilo jej ďaľší vývoj.
Od začiatku sa nevyvíjala ako zdravé dieťa no aj napriek tomu sme sa nevzdávali a skúšali všetky možné terapie, ktoré by jej zdravotný stav ako tak zlepšili.
Od narodenia s ňou cvičíme Vojtovu metódu, ktorú sme museli ukončiť v jej 8 mesiacoch ,kedy následkom očkovania dostala epilepsiu a mesiac sme ležali v Bratislave, lebo mala silné záchvaty, ktoré riešili silnými injekciami.

Po návrate domov Lea zostala úplne ochabnutá ako handrová bábika a v 1 roku bola na tom horšie ako keď sa narodila.
Tak sme začínali od znova a poriadne dreli už nie Vojtovu metódu kvôli epilepsii ale Bobatha.
Medzi tým sme skúšali rôzne podporne terapie ako plávanie, hipoterapiu ,skenar, kraniosakrálnu terapiu, Deveny cvičenie v Maďarsku..

Od jej 9 mesiacov ma vážnu diagnózu Detská mozgová obrna – kvadruparéza postihnutie všetkých 4 končatín, epilepsia, strabizmus –porucha zraku, skolióza, encefalopatia – poškodenie mozgu následkom neokysličenia a mikrokránia.
Všetky naše dosiahnuté pokroky máme riadne vydreté.
Vyskúšali sme aj rehabilitačný pobyt v Adeli centre v Piešťanoch, kde sme videli pekné výsledky ako lepšie sledovanie očkami, spevnenie telíčka a začala viac používať ručičky, dávať si ich do pusy, čo predtým nerobila. Veľmi sa nám tam páčilo a chceli by sme tieto pobyty zopakovať, len aby sa zlepšoval stav našej dcérky, aby nemusela mať tak ťažký život, ale aby bola ako tak samostatná.
Len k tomu potrebujeme veľa rehabilitácii a tie nestoja málo.

Jeden pobyt v Adeli centre pre najmenšie deti stojí 2000 eur a takýto pobyt by sme mali absolvovať aspoň 2 krát do roka, preto zháňame peniaze od rôznych zdrojov, aby sa tam Leuška mohla dostať, keďže jej to tak veľmi pomáha.

V máji bude mať Leuška 3 rôčky a jej stav je takýto :nechodi,nesedí, neovláda rúčky poriadne nevie ich spojiť k sebe následkom spasticity, preto veľa cvičíme doma, nedrží ešte poriadne hlavičku a nevie sa ani pretočiť , no aj napriek tomu je to veľmi usmievavé dievčatko naše slniečko, ktoré sa teší zo života a vie nám opätovať veľa lásky.

Veľmi by sme si priali, aby sa podarilo nazbierať peniaze na jej pobyt do Adeli centra, aby sa posunula zase o krôčik ďalej.

Obraciame sa na Vás s prosbou o finančný príspevok,za ktorý by sme Vám boli veľmi vďační.

Finančný príspevok môžete posielať na Leuškin osobný účet pod číslom 1337792271/0200 prípadne ma kontaktujte na telefónnom čísle 0908/877844.

Leuškina webová stránka, kde nájdete cely náš príbeh je www.leuska.estranky.sk

Vopred Vám veľmi pekne ďakujem Jana Jesenská s rodinou

Ďalšie informácie

Facebook
Jana Kravcova Jesenska

Web
www.leuska.estranky.sk

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?