Menu

Zosuv pôdy zničil náš rodinný dom, v ktorom sme ...

Trvanie výzvy: 20. júla 2010 - 28. februára 2011

Cieľ výzvy

chceme si zabezpečiť vlastné bývanie, na ktoré nemáme dostatok prostriedkov, momentálne sme v podnájme, ktorý však naďalej nebudeme môcť finančne zvládať utiahnuť.

Príbeh

Zosuv pôdy zničil náš rodinný dom, v ktorom sme bývali 38 rokov

Chceme si zabezpečiť bývanie, keďže zosuvom pôdy sme prišli o strechu nad hlavou, na nové bývanie však nemáme dostatok finančných prostriedkov

Bývali sme v Kapušanoch pri Prešove na ulici Pod hradom 38 rokov. Zosuv pôdy za pár hodín zničil dom, do ktorého sme celý život investovali peniaze, aby sme mohli spokojne žiť. Zo dňa na deň sme sa ocitli bez strechy nad hlavou. Syn s manželkou a 7 - mesačným synčekom si prerobili celé poschodie a neužili si bývanie ani rok. Posledné úspory sme dali na strechu, ktorú firma ani nestihla dokončiť kvôli narušenej statike domu. Pôda sa zosúva každým dňom stále viac. Vyjadrenie statika je: "Dom je neobývateľný, životu nebezpečný". Starosta vyhlásil nútenú evakuáciu celej ulice Pod hradom. Náhradné bývanie sme dostali, momentálne sme v podnájme, za to sme veľmi vďační. No nevieme dokedy takto budeme môcť žiť. Finančne sme vyčerpaní, posledné peniaze sme investovali do strechy. Dom je poistený, na žiadosť poisťovne je dom už zbúraný, ale žiaľ poistná suma nepokryje bývanie pre všetkých, ktorí sme v dome bývali. V dome sme bývali tri bytové jednotky - rodičia, najstarší slobodný syn a najmladší syn s manželkou a osemmesačným synom. Rodičia s najstarším synom sa budú sťahovať k známym na západné Slovensko, kde si poriešia svoje bývanie. A my s manželom - najmladší syn s dieťaťom si chceme poriešiť bývanie, žial ja som momentálne na materskej dovolenke a manžel pracuje na dobu určitú. Z vlastných zdrojov a vzhľadom na momentálnu situáciu to nie je možné. Preto sa obraciame s prosbou o pomoc.

Aktualizácie

20. júl 2010

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?