Menu

Na vlastných nohách stáť

Trvanie výzvy: 10. apríla 2014 - 10. apríla 2015

Cieľ výzvy

Zabezpečiť dvojičkám rehabilitáciu a pomôcy

Príbeh

Na vlastných nohách stáť

Sme 7ročné dvojčatá ,máme DMO a veľmi túžime chodiť

Max a Alex sú jednovaječné dvojičky. Narodili sa predčasne v 27. týždni tehotenstva a svoje prvé mesiace života strávili v inkubátoroch. Kým Maxa po čase prepustili domov ako zdravého chlapčeka, Alexovi svietili čierne na bielom v prepúšťacej správe slová: hydrocefalus, poškodený sluch, 6 operácií očiek kvôli odlupujúcej sa sietnici a DMO
...keď ho púšťali domov, zaželali mi veľa úspechov....že či ho nechceme dať radšej do ústavu....s tým sme sa nezmierili, začali sme svojpomocne rehabilitovať....brávali sme aj Maxíka a po čase sa zistilo, že ani s ním to nie je ideálne.....
A tak po pol roku som mala doma nie jedno dieťa, ale obidve deti s diagnózou Detská mozgová obrna. Miesto toho, aby som tak ak iné mamy, učila svoje deti prvé krôčiky a naháňala sa s nimi na detskom ihrisku, ja som sa učila základy vojtovej metódy, robila si kurzy terapii a študovala všetky dostupné informácie o chorobe mojich malých chlapčekov.
Vďaka manželovi, ktorý dal výpoveď, ostali sme obidvaja doma, cvičime a neustále robíme na našich deťoch.
Dnes majú Alex a Max 7 rokov, a vďaka cvičeniu a rehabilitácii majú za sebou úspechy.... U Maxíka boli prognózy, že bude len na vozíku....a on kúsok prejde, je na tom lepšie a vďaka Bohu mentálne je úplne v poriadku a preto je smutné sa pozerať na dieťa, ktoré si uvedomuje svoj hendikep, že nemôže, ako jeho rovesníci behať a hrať sa s nimi. Je strašne húževnatý a šikovný, to ho poháňa ďalej, veľmi chce a skúša aj pre neho nezvládnuteľné. Sme na neho strašne hrdí a dúfame, že vďaka liečbam a terapiám, ktoré navštevujeme sa raz zaradí do života medzi zdravých, lebo on na to má, len to chce veľa cvičenia. Začal chodiť do 1triedy medzi zdravé deti, kde sa mu snažia všemožne pomáhať.
Veľký úspech je aj u Alexa, ktorého lekári odpísali.......dnes usedí, nevie stať ani chodiť, veľmi zle vidí a počuje no aj tak je naším slniečkom. . Táto diagnóza si vyžaduje neustále rehabilitačné cvičenia a celodennú špeciálnu starostlivosť. Vyskúšali sme už mnoho terapií, aby sme chlapcom pomohli. Okrem každodenného cvičenia doma absolvujeme s nimi cvičenia v rehabilitačných centrách vo Vojtovom centre v Olomouci, pobytové liečenia v Kováčovej ,akupunktúru, rehabilitačné pobyty v Neurorehab v maďarsku, liečbu v Egypte, mesačnú intenzívnu dennú rehabilitáciu v n.o. Charis, ADELI centrum, kde chlapci robia veľmi dobré pokroky.. V lete budú musieť znova podstúpiť operáciu šliach metódou Ulzibat . Tieto terapia sa musí opakovať a náklady na ne sú privysoké a bez Vašej pomoci to už nezvládneme a ak nám pomôžete nazbierať peniaze na rehabilitáciu,operaciu a terapie pomôžete nám posunúť sa o krok v pred.
Na to aby sa naše deti mohli posunúť a zlepšiť sú veľmi dôležité rôzne procedúry i pomôcky, potrebné k tomu, aby sa chlapci mohli aspoň trochu pohybovať, toto našu rodinu finančne zruinovalo a priznávam aj to, že niekedy ma prepadajú stavy beznádeje.
Naším mottom je ,, CHCEM NA VLASTNÝCH NOHÁCH STÁŤ ,, A to nás poháňa ďalej a aj vďaka Vám ktorý nám finančne pomáhate a veríte ,že to zvládneme a raz to budeme moc tejto spoločnosti vrátiť. Patrí Vám všetkým veľká VĎAKA.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?