Menu

Viktorka - NAŠE SLNIEČKO

Trvanie výzvy: 24. júna 2014 - 24. júna 2015

Cieľ výzvy

Pravidelné cvičenia , masáže , Floating / vaňa s morskou vodou s Mŕtveho mora/,jazdenie na koníkoch, cvičenie Felndenkrais.

Autor výzvy

Príbeh

Viktorka - NAŠE SLNIEČKO

POTREBUJEME POMOC DOBRÝCH ĽUDÍ, ABY NAŠE SLNIEČKO MOHLO NAPREDOVAŤ A UROBIŤ SVOJE PRVÉ KROKY, KTORÉ SÚ PRE OSTATNÝCH SAMOZREJMOSŤ, ALE PRE NÁS TEN NAJKRAJŠÍ SEN, KTORÝ SI MUSÍ NAŠA LÁSKA ŤAŽKO VYBOJOVAŤ


Viktorka sa narodila ako naše druhé dieťa. Pôrod prebiehal s komplikáciamiv skorší termín pre predčasné odlučovanie placenty. Keď mi uložili malý uzlíček do rúk, ani vo sne ma nenapadlo, ako kruto sa so mnou a dcérkou osud zahrá.
Prvé mesiace s novým prírastkom sa nijak nevymykali normálu a nič nenasvedčovalo tomu, že by z Viktorky nemohlo vyrásť zdravé, krásne a usmievavé dievčatko. Všetko z toho sa splnilo, až na to zdravíčko. Okolo štvrtého mesiaca sme spozorovali, že niečo nie je v poriadku. Nereagovala ako ostatné detičky v jej veku a svalstvo celého telíčka mala spastické. Po všetkých vyšetreniach prišla veľká rana, Viktorke diagnostikovali detskú mozgovú obrnu -kvdraspastickú formu.
Hnedooká krásavica Viktorka má dnes 8 rokov, chodí do druhej triedy ŠZŠ .Len jej úsmev, ktorý rozdáva dookola nás hreje pri srdiečku a každým jej nežným objatím cítime, že nás vníma a vníma aj svet okolo seba.
Najviac sa Viktorke tešíme z jej pokrokov, ktorých neustále pribúda. Malá bojovníčka už absolvovala niekoľko liečebných pobytov a v posledných rokoch dvakrát podstúpila operáciu tzv. metódou ULIZBAT, ktorej cieľom je zmiernenie bolestí a najmä zlepšenie pohybových funkcií. Práve tieto zákroky Viktorke veľmi pomohli  a uvoľnili sa jej nožičky. Okrem Viktorki máme syna Jakubka ktorý má ťažkú krátkozrakosť dioptrie /-15,-13. Všetky tieto procedúry sú však finančne veľmi náročné, no napriek tomu sa nezdávame a  hľadáme stále nové možnosti. Preto sme sa  rozhodli o pomoc poprosiť dobrých ľudí aby sme mohli ďalej bojovať . Finančné prostriedky potrebujeme na pravidelné cvičenia , masáže , Floating / vaňa s morskou vodou s Mŕtvehomora/,jazdenie na koníkoch, cvičenie Flendenkrais.

Všetkým patrí naše veľké ĎAKUJEME. Veľmi si vážime Vašu pomoc.

Viktorka - rodičia

 

 


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?