Menu

POMOC pre bojovníka MARCA - rehabilitácia v ADELI

Trvanie výzvy: 25. júna 2014 - 25. júna 2015

Cieľ výzvy

CIEĽOM JE DOSTAŤ SA DO ADELI CENTRA ABY SA MARCO NAUČIL CHODIŤ A ROZPRÁVAŤ

Príbeh

POMOC pre bojovníka MARCA - rehabilitácia v ADELI

Ahoj, volám sa Marco, mám 5 rôčkov a bohužiaľ neviem poriadne sedieť, chodiť a ani rozprávať. Bol som vytúženým a očakávaným dieťaťom mojím drahým rodičom. Avšak, nemal som to šťastie a zistili mi, že mám HEMOCITICKO - UREMICKÝ SYNDRÓM. Chcel by som sa naučiť chodiť a aj rozprávať, ale k tomu potrebujem rehabilitaciu v ADELI centre, na ktorú rodičia nemajú peniaze. Prosím, pomôžte im, aby mohli mať zdravého chlapčeka. ĎAKUJEM!

Náš príbeh sa začína vtedy, keď sa nám narodil synček Marco. Veľmi sme sa na neho tešili, je to naše prvé vytúžené dieťatko. Ja a môj manžel sme veľmi chceli bábätko, ale to sme netušili, čo nás čaká.

Keď som bola v 7. mesiaci tehotenstva, maličký sa pýtal na svet. Ale v nemocnici mi povedali, že ešte nebudem rodiť. Lenže bolesti som mala čoraz väčšie a väčšie, tak mi dali injekciu na zastavenie pôrodu, potom ale na vyvolanie pôrodu. Po celodennom trápení plnom bolestí sa nám narodil Marco. Dali ma na izbu k jednej pani. Keď nám neskôr mali priniesť deti, pani doktorka mi povedala, že Marco musí byť v inkubátore, pretože potrebuje kyslík a musia sa mu vyvinúť orgány. Po tejto správe som sa rozplakala. Bolo mi to veľmi ľúto, lebo aj ja som chcela držať môjho synčeka v náručí. Mohla som ísť k nemu len na chvíľku. Celé noci som nespávala, plakala som a premýšľala, čo bude ďalej. Marco mi nechel papať, schudol mi, kŕmili ho cez sondu. Bolo to niečo hrozné.

Prvý krát otvoril očká, keď mi ho priviezli na izbu a vtedy som sa od šťastia rozplakala. Po mesiaci trápenia sme si synčeka mohli vziať domov. Myslela som si, že bude všetko v poriadku, ale mýlila som sa. Marco mi plakával celé dni aj noci. Manžel bol v zahraničí v práci a ja som nevedela čo si mám počať. Vždy, keď som s ním šla na pohotovosť, preto lebo mi stále plakal a dostal horúčky, tak ma v nemocnici vysmiali. Vraj som mladá a neviem, čo to je mať dieťa. Že je normálne, keď deti plačú. No neskôr mu zistili zápal stredného ucha a tak sme sa znova ocitli v nemocnici. Lenže to nebolo všetko. Marco mi stále plakal, nemohli prísť na to, čo mu je. Keď mal 3 mesiace, vážne ochorel a dostal HEMOCITICKO-UREMICKÝ SYNDRÓM. Raz ráno ma manžel zobudil, že náš malý ťažko dýcha a je celý fialový. Bol to pre nás obrovský šok. Tak sme ho rýchlo vzali do nemocnice. Tam nám povedali, že Marco je v kóme, že mu odchádzajú životne dôležité orgány. Celé mesiace sme čakali, či sa z toho dostane. Asi po pol roku sa to zlepšilo, ale trápenie sa neskončilo. Povedali nám, že má porušený mozog a nevie ovládať ruky, nohy a ani hlavu. Časom sa začal chvalabohu ako tak hýbať, ale nie úplne.

Teraz potrebuje liečbu, ktorá by mu pomohla, len je veľmi drahá a nemáme na to peniaze.Na liečbu v ADELI potrebujeme 2000€. Preto vás chcem touto cestou poprosiť, aby ste nám pomohli zlepšiť život nášho synčeka. Za vašu pomoc sme vám veľmi vďační.

S pozdravom Marcovi rodičia.

ĎAKUJEME!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?