Menu

UPside - IPčko na ulici

Trvanie výzvy: 1. októbra 2014 - 31. decembra 2014

Cieľ výzvy

Mladým chceme vytvoriť bezpečnú a zároveň pre nich atraktívnu alternatívu k tráveniu svojho voľného času. Aby rodičia viac necítili obavy a neistotu, kam ich deti vlastne chodia a čo tam robia. Chceme, aby mladí ľudia venovali svoj čas zmysluplným aktivitám a rozvíjali svoj potenciál.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 25.4.2012

IČO: 42261791

Ulica: Na vŕšku 6

Mesto: Bratislava

PSČ: 81101

Štát: Slovensko

Príbeh

UPside - IPčko na ulici

IPčko.sk je internetová poradňa pre mladých, na ktorú sa denne obracajú desiatky mladých ľudí so svojimi starosťami, problémami a otázkami. Prežívajú nespokojnosť so svojím životom, a pritom nevedia ako žiť. Sú nešťastní, priateľstvá ich nenapĺňajú. Naháňajú sa za neviazanou zábavou, experimentujú s drogami či s vlastnou sexualitou.
Práve preto sme pre nich vytvorili miesto, kde môžu byť sami sebou a v bezpečí pred všetkými rizikami, do ktorých ich neraz spoločnosť tlačí.

Večer na Obchodnej ulici v Bratislave je ako každý iný. Niekoľko mladých ľudí sa len tak poneviera popri električkovej trati. Z ich tvári sa dá vyčítať, že už niečo vypili, a teraz hľadajú, kam by ešte mohli zájsť. Cieľ je jasný. Za málo peňazí veľa alkoholu. Skupinka mladých na lavičke za rohom sa nahlas smeje. Dievčatá, vyzývavo oblečené, s chichotom rozoberajú svoje prvé sexuálne skúsenosti...

...Zarážajúcim však je fakt, že väčšina týchto mladých chodí ešte len na základnú alebo strednú školu.

Rozhodli sme sa, že miesto ulice, barov a krčiem, privítame mladých ľudí v našom pripravovanom klube. UPside  funguje na princípoch nízkoprahových zariadení a pre mnohých mladých sa stáva vhodným miestom pre stretávanie s kamarátmi, bezpečnú zábavu a rôzne voľnočasové aktivity, koncerty a akcie. Miesto alkoholu ich čaká kofola, alebo čaj, horúca čokoláda (za dobrovoľný príspevok) a tím mladých dobrovoľníkov ochotných vždy pomôcť. K dispozícii mladým sú aj odborne školení dobrovoľníci a odborníci z oblasti psychológie a sociálnej práce. 

Niekedy sa môže zdať, že život je hore nohami. Presviedčame sa, že doba sa zmenila a dnes majú mladí ľudia veľa možností, ktoré potrebujú preskúmať. Je ale takýto život tým, čo potrebujú?

UPside znamená stúpanie, a síce bude klub sídliť v pivničných priestoroch, môže byť pre mladých skvelou štartovacou dráhou pre ich spokojný život.

Prevádzku UPsid-u sme už spustili, preto vás veľmi prosíme o finančnú podporu na jeho dovybavenie a prevádzku. 

Len vďaka vám sa to dá.

Ste skvelí, že nám pomáhate. 


Vďaka.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?