Menu

Pomôžte nám Timejku postaviť na nôžky

Trvanie výzvy: 20. novembra 2014 - 20. novembra 2015

Cieľ výzvy

Cielom našej výzvy je vyzbierat peniažky na druhú operáciu Ulzibat v Krakove a následnu rehabilitáciu

Príbeh

Pomôžte nám Timejku postaviť na nôžky

Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc pre našu milovanú dcérku Timejku.
Lásku a úsmev rozdáva na všetky strany, zdravíčka však na rozdávanie nemá. Reč je o našej Timejke,ktorá dostala do vienka vážnu diagnózu – detskú mozgovú obrnu (DMO). Timejka bude mat 28 decembra už 5 rôčkov. Timejka sa nám narodila predčasne s nízkou pôrodnou hmotnosťou 1250g a 34 cm v 30.týždny.

Nikdy ma nenapadlo ,že naša Timejka sa narodí skor a ani som netušila čo to všetko bude obnášať....

Veľmi si prajeme Timejku postaviť na vlastné nohy,ale vyžaduje si to velkú trpezlivosť a hlavne kolotoč cvičení, rehabilitácii,plaču a bezmocnosti ,ktorý trvá dodnes. Jej stav si vyžaduje veľa trpezlivosti a lásky.Ak chceme dosiahnuť maximálny účinok z cvičenia, tak musíme rehabilitovať každé 3 mesiace. Timejka potrebuje spevniť chrbátik ,nohy ale aj uvolniť rúčky. Každodennými cvičeniami  sa snažíme o zlepšenie ,ale stále sú slabé a snažíme sa urobiť všetko preto,aby sme si mohli povedať ,že rúčky fungujú. Centrum ,kde chodíme cvičiť musíme navštevovať pravidelne.Každý pokrok čo Timejka urobí je pre nás rodičov niečo úžastné.                                           Potrebovali by sme ešte raz ísť na operáciu Ulzibat do Poľského Krakova,zameranú práve na rúčky,ktoré potrebujeme ešte viac uvolniť.Platí sa plná suma ,lebo poisťovna nič neprepláca. Robí sa v celkovej nárkoze a laparoskopicky ,trvá asi 20 minút.Cieľom je zlepšiť hybné funkcie.Vykonáva sa na celom tele a pacient je hospitalizovaný len 24 hodín. Timejka je veľká bojovníčka a veľmi chce robiť veci ako zdravé detičky a je strašne živá. To čo nás v tom brzdí sú naše finančné možnosti.  Rehabilitácie ako Therasuit terapie,Bobath,Skenár terapia a operácia Ulzibat sú veľmi nákladové záležitosťi, ktoré ju možu posunúť dopredu ,ale ide to pomaly,ale nádej je stále. V marci sme už jednu operáciu absolvovali. Následne sme v máji 6 týždnov po operácii absolvovali aj 3-týždennú Therasuit terapiu,potom na prelome júla a augusta a teraz na prelome oktobra a novembra už tretí krát tohto roku. Timejka je spastic takže musí cvičiť stále ,aby sa jej nesťahovali šlachy.S Timejkou sme boli už niekoľko krát na rehabilitácii v Dunajskej Lužnej,Renone ,Kováčovej a pravidelne v centre Liberta / Therasuit-každe 3 mesiace,Skenár terapia -už 2 roky každé 2 až 3 mesiace,Deveny terapia,Bobath ale aj najnovšie Giger terapia .Rehabilitácie v centre nám veľmi pomáhajú. Preto by sme veľmi radi rehabilitovali aj nadalej v centre týmito terapiami.

Financovanie rehabilitačných centier a operácia Ulzibat ,ktorú potrebujeme ešte raz je veľmi náročné a nedokážeme ich už financovať z vlastných zdrojov a chceme Vás preto poprosiť o pomoc. Chceme dať Timejke do života všetko čo potrebuje a samozrejme vyskúšať aj všetky dostupné možnosti, aby jej detstvo aj život bol najplnohodnotnejší. Bez finančne náročných rehabilitácii Timejka nedokáže napredovať. Jej svet sa netočí okolo detských starostí, ale je to hlavne o rehabilitáciach,cvičení a rozných terapiach na zlepšenie jej zdravotného stavu. Veľmi potrebujeme Vašu pomoc. Verím ,že s Vami posunieme Timejkine šance na radostný a plnohodnotný život čo najdalej. Boli by sme veľmi šťastný ,keby sa aj naša Timejka vedela hrať na detskom ihrisku a nemusela by prežiť celý život na invalidnom vozíku. 

Zo srdiečka Vám budeme úprimne vdačný za akúkolvek pomoc.

Nič nemože byť doležitejšie pre rodiča ako postaviť svoje dieťa na vlastné nohy.                                                       rodičia Iveta a Stanislav Tomčákoví

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?