Menu

Na púšti je krásne to, že niekde ukrýva studňu

Trvanie výzvy: 2. februára 2015 - 30. júna 2015

Cieľ výzvy

Chcem sa ešte viac osamostatniť tak, aby som zvládala urobiť ďalšie úkony

Autor výzvy

Príbeh

Na púšti je krásne to, že niekde ukrýva studňu

Volám sa Tatiana, mám 30 rokov, DMO a chcem si splniť svoj najväčší životný sen. Chcem chodiť - sama, nie s pomocou mojej maminy.

Moj životný príbeh sa začína pre 30 rokmi v jednej podtatranskej dedinke, kde som mala najkrajší výhľad na naše Tatry. Narodila som sa mojej mamine predčasne, vážila som iba 1600g. Pár týždňov som na svet pozerala iba cez sklá inkubátora. Mamina ma aj tam , aj keď tajne, hladkala. Hladkanie milujem doteraz. Po narodení mi diagnostikovali DMO, spastickú kvadruparézu. Je to najťažšia forma. Nedokážem chodiť, som na vozíčku. Mamina so mnou od narodenia cvičí, rehabilitovala som v Kováčovej, v Harmony, v Adeli, aj v centre Liberta Košice. Vždy sa posúvam o trochu ďalej. Prekonala som 6 ťažkých operácií bedrových klbov.

Žijeme s maminou samé, otec o mňa nemá záujem od narodemia. Takže ho ani nepoznám, aj keď ja by som chcela. Mamina je učiteľkou na základnej škole. S ňou sa smejem aj plačem, radujem aj smútim. Som pre ňu všetko na svete. Tak mi aj hovorí: "Ty moje všetko!" Máme iba jedna druhú, no aj zopár dobrých priateľov. Mamina má 58 rokov, prekonala dve mozgové príhody, má veľké problémy s chrbticou aj kolenami. Teraz už aj ona nemože chodiť. Tak budeme jedna druhú podopierať. Veď to robíme celý život.

Aktualizácie

Na pusti je krasne to,ze niekde ukryva studnu24. okt 2015

Dakujeme vsetkym,ktori nam pomohli, aby sme mohli zrealizovat rehabilitacny pobyt v sukromnom centre Liberta Kosice. Tato rehabilitacia mojej dcerke pomaha psychicky aj fyzicky.Zlepsuje sa jej motorika,,koordinacia pohybov,rovnovaha. Taketo rehabilitacie je nutne absolvovat aspon dvakrat do roka.,preto vas prosime o vasu pomoc.Budeme vam zo srdca velmi vdacni

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?