Menu

Prosím, pomôžte Tomičkovi napredovať

Trvanie výzvy: 1. marca 2015 - 31. decembra 2015

Cieľ výzvy

Tommy potrebuje intenzívnu neurorehabilitáciu, ktorá mu pomôže aktivovať a spevnit ochablé svalstvo, zlepšiť koordináciu tela a posunúť ho tak vo vývoji.

Príbeh

Prosím, pomôžte Tomičkovi napredovať

Ďakujeme všetkým ľuďom, ktorých zaujíma čo sa deje okolo nich. Ďakujeme, že ste s nami a pomáhate nám.
Tommy je veľký bojovník s obrovskou chuťou do života, ktorý nás naučil trpezlivosti, vážiť si jeden druhého a radovať sa z maličkostí. Slová zdravie, láska a rodina pre nás majú ďaleko hlbší význam, než doteraz
Tommy sa narodil s vrodenou vývojovou chybou mozgu a zaostává vo vývoji. Intenzívna rehabilitácia mu pomôže zaktivovať nepoužívané svaly aj zlepšiť koordináciu, ktorá mu bráni v napredovaniu. Po prvom pobyte výrazne spevnil chrbátik, začal sám sedieť a plazí sa.

Tomiček má 2 roky. Narodil sa ako zdravé diaťatko obklopený láskou a nehou. Láska a neha ostali, ale zdravie sa niekam vytratilo...

Tommy má poškodené centrum rovnováhy ako aj koordinácie a celkovo výrazne zaostáva v psychomotorickom vývoji. Nechodí, neštvornožkuje, nepostaví sa ani nerozpráva. Vie sa pretočiť na stranu, plaziť sa, vzoprieť sa na rukách a dáva si nožičky do úst. Tommy sa vie posadiť, no stále ešte dlho sám neusedí. Je plne odkázaný na starostlivosť svojich rodičov. Okrem vývojovej chyby mozgu má aj ďalšie pridružené diagnózy – mikrocefália, hypotónia, hypertonus končatín a centrálnu poruchu zraku. Napriek neľahkému osudu sa má čulo k svetu. Je stále usmiaty a plný elánu a chuti do života. Je to náš bojovníček a šikula, ktorého ľúbime nadovšetko na svete a robíme preňho maximum, aby sa čo najviac vyrovnal svojim rovesníkom a žil kvalitný život.

V súčasnosti rehabilitujeme metódou Bobath, vďaka ktorej si Tommy spevňuje držanie tela a pomaly začal používať rúčky, ktoré do nedávna vôbec nepoužíval. Chodíme na hipoterapiu aj plávať. Navštevujeme ambulancie logopédie, psychológie, špec. pedagogiky aj iné. Tommy je veľmi šikovný a má obrovskú chuť do života. To nám dáva silu sa postaviť osudu a spoločnými silami bojovať proti nepriazni osudu. Kedže žijeme iba z jedného platu, nemôžme si dovoliť opakované rehabilitácie financovať z vlastných zdrojov a preto prosíme všetkých dobrých ľudí o pomoc.

Ďakujeme z celého srdca za vašu pomoc. Tomiček s rodinou

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?