Menu

Prosím, pomôžte mi ľahšie dýchať.

Trvanie výzvy: 10. júna 2015 - 3. júla 2015

Cieľ výzvy

Vyzbierať financie na zakúpenie vibračnej vesty: http://www.dartin.sk/produkty-1/the-vest-vibracna-perkuzna-terapia/

Príbeh

Prosím, pomôžte mi ľahšie dýchať.

Ahojte všetci! Volám sa Šimonko, mám dva rôčky a moje telíčko ma neposlúcha, mám veľmi slabé ručičky i nožičky a neviem si poriadne odkašľať ako správny chlap. Preto sa maminka s ockom odhodlali poprosiť vás o pomoc, aby mi mohli kúpiť kozmonautskú vestu, ktorá zatrasie hlienikami, aby sa dali cez dierku v krku potom odsať. Mal som ju už požičanú, najprv som sa jej bál, no už viem, že je kamarátka, vďaka ktorej sa mi uľaví a lepšie sa mi dýcha.


Milí priatelia, známi i neznámi! V prvom rade ďakujeme už len za čas, ktorý venujete prečítaniu nášho príbehu, vieme, že čas je vzácny drahokam a preto sa pokúsime byť struční....  Sme ešte stále mladá :) rodina s vytúženými piatimi detičkami.Každé z nich sme starostlivo plánovali a vraveli sme si, že i keď peňazí bude pomenej, radosťou a láskou detí  budeme bohatí. Šimonko je naše najmladšie dieťa, citlivý a rozumný, výmyselník ,ktorý plynule rozprával, no žiaľ už nevládze . Má diagnostikovanú spinálno-muskulárnu atrofiu, v skratke povedané, nešíria sa mu vzruchy  do svalstva, ktoré sa nečinnosťou postupne strácajú.  A keďže aj pľúca sú sval, Šimonko  nedokáže dýchať ako zdravý človek,  nevie vykašliavať, preto má zavedenú tracheostomickú kanylu, ktorá zabezpečuje hygienu pľúc. No na druhej strane, je to cudzie teleso voči ktorému sa organizmus bráni hlienením a tým aj náchylnosťou na častejšie infekcie a choroby.  Preto je dôležité hlieny dostať von, aby sa predchádzalo  množeniu baktérií a tak sa vyhli zápalom pľúc. Rehabilitáciou, teda masírovaním hrudníka pomôžeme hlienu, aby sa zo všetkých kútov pľúc dostal ku kanyle, z ktorej sa potom odsaje. No aj pri veľkej snahe a vytrvalosti, nikdy sa nedosiahne taký efekt ako pri použití vibračnej vesty.  Jej zakúpenie je finančne náročné a nie je momentálne v našich silách na ňu našetriť. Preto sa touto formou pokúšame získať potrebnú sumu, aby sme Šimonkovi  pomohli čo najdlhšie zachovať dýchanie a tým oddialili chvíľu, kedy bude musieť začať za neho dýchať prístroj.  Preto vrúcna vďaka za pomoc všetkým ľuďom s veľkým srdcom, ktorí nám pomôžete pre nášho Šimonka zakúpiť túto vibračnú vestu a môcť sa takto hrať čo najdlhšie: Informácie o vibračnej veste: 

http://www.dartin.sk/produkty-1/the-vest-vibracna-perkuzna-terapia/Aktualizácie

Vesta už je doma!21. sep 2015


Milí naši priatelia, známi i neznámi! S radosťou v srdci sachceme s vami podeliť o tom, že naša rodina má novú kamarátku :) , a to Šimonkovu vibračnú vestu. Vďaka vám sme mohli zakúpiť vibračnú vestu a vďaka firme Dartin Slovensko, ktorá nám darovala k veste hrudníkový pás a hadice,môžme Šimonkovi zabezpečiť hygienu pľúc, ktorá je tak dôležitá na predchádzanieči skrátenie dĺžky liečenia v prípade ochorenia. Vieme, že slová nestačia navyjadrenie našej vďaky, tak aspoň touto formou sa vám chceme poďakovať. Úprimná vďaka vám všetkým vyviera z hlbín našich sŕdc, naďalej vás nosíme v srdci! S láskou Halačovci

ĎAKUJEME a koniec výzvy.3. júl 2015

Drahí darcovia,

Vesta je už v procese vybavovania a zachvíľu bude na ceste z Ameriky k Šimonkovi. Hneď ako sa ku nám dostane, tak Vám dáme vedieť, aj sem pripojíme fotky.

vrúcna vďaka, že aj prostredníctvom Vás sa nám podarilo vyzbierať potrebnú sumu na Šimonkovu vestu. Je úžasné vedieť, že sme obklopení ľuďmi, ktorí majú srdce napravom mieste a sú ochotní nezištne pomáhať. Celá naša rodina spolu so ŠimonkomVám obrovsky ĎAKUJE, ste pre nás povzbudením, nosíme Vás v srdci. 

Rodina Haláčova


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?