Menu

Boj nášho Samka so zákernou leukémiou.

Trvanie výzvy: 5. novembra 2015 - 1. novembra 2016

Cieľ výzvy

Vytvorenie ideálnych podmienok pre zvládnutie domácej liečby. Náročná liečba vyžaduje veľa finančných prostriedkov na kúpu liekov a vitamínov na posilnenie imunity, zdravá strava, pohonné látky a pod. Chcela by som mu zabezpečiť čisté prostredie na bývanie - prerábka kúpelne.

Príbeh

Boj nášho Samka so zákernou leukémiou.

Samko má 6 rokov a bojuje so zákernou chorobou - leukémiou. Keď sa zistila táto zákerná choroba u môjho jediného dieťaťa môj život sa obrátil naruby. Chcem mu vytvoriť čo najlepšie podmienky pre jeho liečbu. Som sama s dieťaťom a popri boji s leukémiou musím zvládať boj aj o denné prežitie. Za finančné prostriedky ďakujem.

  Môj syn Samko má 6 rokov a tešil sa, že pôjde v septembri do školy. Bol veľmi veselý a utáraný a keďže je jedináčik a žije len so mnou a bez otca, tak sa veľmi tešil na kamarátov a šantenie s nimi. Všetko sa to ale zmenilo v júni, keď sa hral vonku a užíval si slniečko. Večer 13. júna dostal Samko dosť vysokú teplotu, čo u neho nebolo zvykom. Na druhý deň mu už vystúpila na 40 stupňov a musela som mu horúčku znižovať zábalmi a liekmi. Aj napriek horúčke sa cítil dobre a nič ho nebolelo, ale pre istotu sme išli k lekárne na durhý deň zistiť príčinu vysokej horúčky a občasných bolestí nožičiek a bruška. Pri krvných odberoch zistili veľmi nízke hodnoty krvných testov. Testy sa na druhý deň zopakovali a boli znovu veľmi zlé. Bola som  už veľmi vyľakaná a obvodná lekárka nás poslala na hospitalizáciu do nemocnice. Tam moje dieťa dali na oddelenie intenzívnej starostlivosti a začal sa kolotoč vyšetrení so zlými  prognózami. Na základe zlých výsledkov nás hneď na druhý deň poslali na oddelenie hematológie a detskej onkológie na Kramáre s podozrením na leukémiu. S obrovským strachom som po odbere kostnej drene čakala na výsledky, ktoré bohužiaľ potvrdili zákernú chorobu - leukémiu. Odvtedy sa začal náš boj so zákernou chorobou. Samko si namiesto prázdnin a šantenia s kamarátmi "užíval" chemoterapiu a pobyt na onkológii. Bojujeme s leukémiou už niekoľko mesiacov. Je to náročný boj, som psychicky vyčerpaná, keďže moje jediné dieťa ochorelo a ešte musím bojovať s existenčnými problémami. Som matka samoživiteľka s nízkym príjmom. Z dôvodu celodennej starostlivosti som prišla o príjem. Otec dieťaťa prisipieva maloučiastkou určenou súdom, tým pádom môj príjem spolu s výživným tvorí 250,- € mesačne a ja ťažko zvládam pokryť náklady spojené s jeho liečením a bývaním. Bývame v 1 - izbovom byte a keďže Samko má zníženú imunitu, chcela by som mu zlepšiť štandard bývania, aby proces liečby doma znášal lepšie. Ako slobodná matka sa pre svoje dieťa snažím vytvoriť čo najlepšie podmienky. Jeho liečba bude dlhodobá a finančne náročná. Samko potrebuje vytvoriť ideálne podmienky na to, aby túto náročnú liečbu zvládal úspešne aj doma.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?