Menu

Potreba auta na misii v Ugande

Trvanie výzvy: 11. decembra 2015 - 20. januára 2016

Cieľ výzvy

Získať potrebné zdroje a zakúpiť novšie terénne vozidlo pre potreby kliniky a jej klientov.

Príbeh

Potreba auta na misii v Ugande

Detská HIV klinika Jána Pavla II v Ugande potrebuje kúpiť novšie terénne vozidlo, aby mohla naďalej poskytovať zdravotnú starostlivosť núdznym v okolí Buikwe.

Organizácia Health Initiatives Association (HIA) prevádzkuje v Ugande detskú HIV/AIDS kliniku Jána Pavla II už vyše troch rokov. Aktuálne stavia nové priestory, kde bude klinika fungovať, avšak do týchto prác prišla ešte jedna výzva. 

Zamestnanci kliniky chodia na pravidelné návštevy domácností, dovážajú lieky, prevádzkujú mobilné kliniky aj mimo hlavného miesta pôsobenia v Buikwe. Na všetky aktivity je k dispozícii iba jedno vozidlo - Toyota Rav4. Jej terénne vlastnosti sú nutnosťou pre daný typ práce a výjazdy, avšak jej vek a technický stav sa stávajú skôr prekážkou, ako pomocou pri práci. Toto vozidlo má už 23 rokov, spotrebuje 13-14 litrov na 100 km a vyžaduje si značnú čiastku peňazí na pravidelné opravy. Za posledný rok boli náklady na palivo a opravy vo výške vyše 4300 Eur (v miestnej mene 15,5 miliónov UGX). Takéto náklady sú pre projekt veľmi zaťažujúce a technický stav vozidla nie je bezpečný na prevážanie klientov a zamestnancov kliniky Jána Pavla II.

Organizácia HIA preto prosí o pomoc pri zabezpečení nového vozidla. Súčasnévozidlo Toyota Rav4 je možné predať za približne 7 000 000 UGX (2 000 Eur). Nové vozidlo pre kliniku je možné zabezpečiť z druhej ruky, už používané, v sume okolo 25 000 000 UGX (7 000 Eur). V danej cenovej relácii je možné zakúpiť napríklad novšiu Toyotu Rav4 z roku 2005 – 2007, ktorá vyhovuje náročnému terénu pri presunocha a nie je na tento model problém zohnať v Ugande náhradné diely, nakoľko je jedným z najpoužívanejších v okolí. HIA preto potrebuje získať 18 000 000 UGX (5 000 Eur), aby mohla novšie vozidlo zakúpiť.

Aktualizácie

Dokázali sme to! ĎAKUJEME!20. jan 2016

Milí priatelia a podporovatelia HIA,

vďaka vám sme to opäť dokázali! Vyzbierali sme dostatok financií na kúpu novšieho, spoľahlivejšieho a bezpečnejšieho auta pre potreby našej detskej HIV/AIDS kliniky Jána Pavla II v Buikwe, Ugande.

Na začiatku stála iba prosba o pomoc, pretože naša súčasná Toyota Rav4 si vyžaduje priveľa pozornosti, benzínu a peňazí na opravy. Teraz už môžeme konštatovať, že sme schopní kúpiť novší model Toyoty v omnoho lepšom stave (Toyota je najrozšírenejšia značka automobilov v okolí, nie je na ňu problém zohnať súčiastky a kdekoľvek ju servisovať, preto práve táto značka). Rozhodli sme sa pre model Harrier, ktorý je väčší ako Rav4 a menší ako Land Cruiser. Tak isto má na tieto pomery slušnú spotrebu, je vo verzii s pohonom všetkých štyroch kolies a má dostatočný vnútorný priestor. Novší automobil by mal začať slúžiť na projekte začiatkom februára.

Chceme sa vám mimoriadne poďakovať za vašu podporu, ktorú je tu v Ugande hmatateľne cítiť a veľmi si ju vážime! Všemohúci Boh nech vaše dobro tisícnásobne oplatí!

Z Ugandy ďakuje a pozdravuje,

Celý tím HIA 


Už máme vyše 60% a zostávajú ešte 2 dni18. jan 2016

Milí priatelia HIA,

ďakujeme za vašu doterajšiu podporu a skutočnosť, že sme vyzbierali už vyše 60% celkovej sumy! Mnoho úžasných ľudí sa rozhodlo zapojiť do nášho spoločného úsilia v Ugande, čomu sa veľmi tešíme. 

Zostáva nám vyzbierať okolo 1 800 eur a máme na to najbližšie dva dni. Veríme, že spoločne to zvládneme! :)

Za celý tím HIA ďakuje a pozdravuje,

Tomáš Horváth

Naša Toyota v akcii8. jan 2016

Milí priatelia a podporovatelia nášho projektu v Ugande,

auto,ktoré máme aktuálne na klinike, síce už neplní svoju službu tak, ako by malo, avšak zaslúži si úctu a uznanie. Venovali sme mu jedno video, ktorým chceme podporiť aj kúpu nášho nového štvorkolesového pracovníka.

V mene detí z kliniky Jána Pavla II a celého tímu HIA Vám srdečne ďakujeme za Vašu podporu!

Pozdravujú z Ugandy,

Dr. Barbora, Majo a Tomáš

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?