Menu

Pomôcť rodine, ktorá je ťažko skúšaná životom

Trvanie výzvy: 18. marca 2016 - 31. decembra 2016

Cieľ výzvy

Vymaľovanie izby a nová podlaha do izby ktorej býva matka s deťmi, potraviny a hygienické potreby, Nove matrace na postele.

Príbeh

Pomôcť rodine, ktorá je ťažko skúšaná životom

Občianske združenie Loďka nádeje v rámci projektu „Ľudia ľuďom“ žiada o pomoc a podporu, či už finančnú alebo materiálnu alebo akúkoľvek, pre rodinu so šiestimi deťmi, ktorá sa ocitla v krízovej situácii a nevie si pomôcť vlastným pričinením.


Rodina so šiestimi deťmi,žijúca v Košiciach to naozaj nemá ľahké. Ich rodinný dom je v naozaj zlom stave, opravujú na ňom všetko, čo sa dá. Dom je rozdelený na dve časti.V jednej časti žije otec, ktorý vôbec na nič neprispieva a drží sichladný odstup od rodiny, dokonca ani nekomunikuje s vlastnou rodinou. V tej druhej časti žije mama Alena s deťmi v skromných podmienkach, ktorá je dlhodobo nezamestnaná, pretože sa stará o svoje choré dieťa a je na to úplne sama. Poberá opatrovateľský príspevok, ktorý jej tiež chcú vziaťa okrem toho musí platiť energie, stravu, drahé lieky pre chorú dcéru a mnoho ďalších vecí. Príjmy nevystačia na všetky základné potreby.Veľakrát majú problém so stravou, ošatením a základnými potriebami, sú odkázaní na pomoc a dobrú vôľu druhých ľudí.

Táto rodina pozostáv az piatich detí - dve dievčatá a traja chlapci. Pôvodne to bola 6-členná rodina, no synovi Ferkovi lekári diagnostikovali onkologické ochorenie. Napriek snahe lekárov a chuti žiť, prehral svoj bojo život pred dosiahnutím 18. roku veku. Jeden z troch chlapcov,15-ročný syn navštevuje ešte základnú školu, druhý 21-ročný je nezamestnaný.Najstarší syn Vladimír pracuje v Česku. Janka je najmladšia, navštevuje 2.ročník na ZŠ a je onkologickým pacientom. No je to pekné malé dievčatko,ktoré sa rado oblieka, kreslí a tancuje. Nedávno sa jej však stav zhoršil - skolabovala. Chodí po vyšetreniach, kde sa zisťuje jej stav, doktori sa domnievajú, že trpí aj autizmom, má nábeh na epilepsiu. Doktori sa obávajú, že malá Janka má nádor na mozgu a čakajú ju ešte vyšetrenia na magnetickej rezonancii. Je taká slabá, že nevládze chodiť, nemocnica jej prisúdila aj kočík. Mama Alena má veľký strach do kedy to bude takto pokračovať a či stav mladej Janky sa zlepší. Snaží sa na to nemyslieť.

Druhá 14-ročná slečna je pekné cieľa vedomé dievča, ktoré rado tancuje v ľudovom súbore, rada kreslí,v škole má dobré výsledky a rada chodí na výlety. Matka sa snaží ako môže, je to pre ňu dosť náročné starať sa o deti a domácnosť.

O svoju Janku sa musí starať 24 hodín vkuse. No naši úradníci to nedokážu pochopiť a chcú jej aj ten jeden príjem –opatrovateľský príspevok zobrať, že by sa mala zamestnať podľa nich. Ona by sa veľmi rada zamestnala, ale zdravotný stav dcéry jej to neumožňuje. Problémom je aj to, že špeciálna škola je od ich bydliska veľmi vzdialená, nemala by ako prepravovať a niekedy jej nevyjde ani na lístok MHD.

Deti a vôbec celá rodina žijú vo veľmi skromných pomeroch, pretože peniaze niekedy nevystačia ani napokrytie najzákladnejších statkov a potrieb. Na návšteve rodiny mama povedala, že teraz deti dlho mäso nejedli, lebo nebolo ho za čo kúpiť.

Preto by sme chceli tejto rodine pomôcť, aby mali lepšiu stravu aj hygienické potreby, potraviny  a základné statky, ktoré potrebuje každádomácnosť. Tieto deti to nemajú jednoduché v živote. Boli by sme veľmi vďační, ak by ste vedeli prispieť finančne alebo materiálne tejto rodine. Každá pomoc sa zíde. Rodina Vám bude nesmierne vďačná z každej podpory.

http://www.noviny.sk/c/slovensko/alene-zomrel-syn-rakovinu-ma-aj-dcera-nadacia-tvjoj-im-splnila-prianie


Aktualizácie

Šťastne a veselé 24. dec 2016

Šťastne a veselé 

Ďakujeme 24. dec 2016

Stále sme kontakte s rodinou, stále nakupujeme podla potrieb rodiny čo danej chvíli potrebujú. Ďakujeme vám že prispejete finančne ale ešte aj osobne alebo pošlete rodine balík. Paní Alena Vám od srdca ďakuje je top pre ňu velka pomoc ona pre seba nechce nič ona chce aby deti mali.

Mala Janka 20. dec 2016

Mala Janka  je šikovne dievčatko aj keď to živote nemá jednoduché ale snaží sa to nevnímať . Darovali sme jej darčeky pod stromček .

Nákup potravín20. dec 2016


19.12.2016 sme spoločne s Miškou nakupovali pre tuto rodinu potraviny a hygienické potreby.
Odovzdali sme aj darčeky pre deti . Ďalšie foto pridáme.
Rodina Vám s celého srdca Ďakuje každému kto prispel k krajším Vianociam.
Želáme vám požehnane sviatky a šťastný novy rok.


Vianočný darček11. dec 2016

Vianočný darček pre malu Janku

Ďakujeme vám za všetko 8. dec 2016

Zakúpili sme pre všetky deti oblečenie, pre Stana topanky na zimu značkové prvý krát mal značkové topánky potešil sa veľmi. Pre Janku sme kúpili novu bundu a už mame pre ňu odložený vianočný darček. pštt kúpili sme jej pekne pyžamko aj mimonovske oblečenie a plánujeme kúpiť aj nejakú peknú bábiku. Pre Mišku ktorá si želala pod stromček maskačove nohavice a teplakovu súpravu tak sme jen vianočný sen naplnili aj keď predstihu. Pred Vianocami navštívime rodinu ktorej nakúpime potraviny na vianoce ale aj darčeky im dáme.

Ďakujeme vám aj vy pomáhate celej rodinke aby mali pekne vianoce a konečne si nájdu aj darčeky pod stromček .

Ďakujeme 27. nov 2016

Rodine sme zakúpili trvanlivé potraviny, hygienické potreby ... Ďakujeme v mene rodiny ktorá sa veľmi potešila a aspoň na čas sme im pomohli pomôcť potrebujú stále.

Ďakujeme 17. nov 2016

Zdravotný stav deti sa zhoršil malej Janke sa opäť vrátila rakovina a chodí na ožarovanie. Miška nebola mesiac v škole ma slabú imunitu a ma zle krvne testy  a mama sa boji toho najhoršieho  aby to nebola leukémia.  Matka deti s toho všetko stresu strachu o deti  v lete prežila slabý infarkt.  Matke znížili dávku UPSVAR  manžel sa jej zamestnal .  Tak že vraj prispieva každý deň zopár eurami. 
Rodina žije veľmi hudobne  poplatia s dávky za elektrinu vodu  a na stravu a hygienu  veľa neostáva.
Prosím ak môžete prispejte  alebo môžete aj vy sami nakúpiť potraviny hygienu  odniesť im alebo nám doniesť mi to rodine odovzdáme.
S vyzbieraných peňazí sme deťom kúpili oblečenie  a v rodine nakúpili potraviny a hygienické potreby.
Ďakujeme   za akúkoľvek pomoc rodine to pomôže veľmi rodina si to zaslúži.  


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?