Menu

Janka chce zabojovať o svoj život kvôli synčekovi

Trvanie výzvy: 7. septembra 2016 - 31. októbra 2016

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je zabezpečiť pre 27 ročnú hematoonkologickú pacientku Janku a jej rodinu také podmienky, aby mohla pravidelne chodiť na liečbu, zosilnela a mohla sa starať o svojho synčeka Samka. Jej sociálne a ekonomické podmienky sú totiž prekážkou pri boji s chorobou. V prípade, že Jankin muž Radko zostane doma a nebude musieť ísť do zahraničia zarábať na drevo na zimu a iné nevyhnutné veci pre život rodiny, Janka dostane šancu na zlepšenie svojho zdravotného stavu. Z vyzbieraných peniažkov by sme chceli Janke prispieť na zabezpečenie kúrenia na zimu, ktorá sa blíži a zo zvyšnej sumy zakúpiť staršie ojazdené auto, ktorým by Radko vozil Janku pravidelne na liečbu. Bývajú v odľahlej dedine a Janka nemôže ani nevládze chodiť MHD. Keď Radko nie je doma, Janka nikam nemôže chodiť a bohužiaľ nenašiel sa nikto cudzí, kto by ju pravidelne vozil. Zároveň sa ani o Samka nemá kto postarať v čase jej liečby. Preto je pre nich akékoľvek auto nevyhnutné. Samka bude môcť Radko odviezť každý deň do škôlky a Janku na liečbu.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 7.8.2016

IČO: 30869960

Ulica: Hlbinná 7C

Mesto: Bratislava

PSČ: 82106

Štát: Slovensko

Príbeh

Janka chce zabojovať o svoj život kvôli synčekovi

Mladá hematoonkologická pacientka Janka bojuje už 12 rok o svoj život. Je na hrane svojich fyzických a psychických síl. No nevzdáva sa vďaka svojmu 4 ročnému synčekovi. Sociálne a finančné podmienky prinútili ich ocina odísť za prácou do Čiech. Bez neho je však situácia dramaticky horšia...Janku nemá kto voziť k lekárovi a do nemocnice na liečbu, Samko nechodí do škôlky. Obidvaja sú doma izolovaní a odkázaní na neurčitú budúcnosť.

Janka je 27 ročná pacientka, ktorá bojuje s rakovinou lymfatických uzlín - lymfómom už od svojich 15 rokov. Ochorenie sa jej neustále vracia, no Janka je tak silná bojovníčka, že dokázala medzi náročnými liečbami ešte aj porodiť zdravého synčeka Samka.

Teraz má Samko už 4 roky, no Janka sa ocitá na hrane svojich životných možností.

Finančná núdza prinútila aj napriek Jankinému zlému zdravotnému stavu, ich ocina Radka odísť pracovať do Čiech. Veľmi ho potrebujú mať doma, no sú si vedomí aj toho, že bez dreva na zimu a aspoň starého auta, ktorým by Rado vozil Janku na liečbu sa Jankina situácia nezlepší.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?