Menu

Rehabilitačný pobyt pre Ninku

Trvanie výzvy: 12. septembra 2016 - 1. mája 2017

Cieľ výzvy

Vyzbierať financie na rehabilitačný pobyt v Adeli

Autor výzvy

Príbeh

Rehabilitačný pobyt pre Ninku

Ako každé dieťa rada by som behala po vlastných nohách. Pomôžte mojim rodičom pozbierať peniažky na môj rehabilitačný pobyt v ADELI Medical Center

    Bol krásny jesenný deň, 20.10.2014. keď som sa narodinla. Vážila som 3780 gramov a moja dľžka bola 54 centimetrov. Pôrod prebehol bez akýchkoľvek komplikácii. Moji rodičia a sestrička sa tešili zo mňa. Boli hrdí ako krásne papám, rastiem a napredujem vo vývoji.

    Tak ako aj ostatné zdravé deti aj ja som začala sledovať svoje okolie, zdvíhať hlavičku, otáčať sa na brucho a na chrbátik. Neskôr som začala sama sediet. 2.7.2015 som začala aj štvornožkovať a tešila som sa, že ma môžu naháňať po celom byte. 21.10.2015 som prvý krát stála s oporou. Potom som začala obkračovať okolo nábytku až s pomocou som prešla pár krokov. Celá rodina mala zo mňa obrovskú radosť. Sestrička sa tešila, že čoskoro ma zoberie na prechádzku a zahráme sa na naháňačku. Zdalo sa, že som zdravé dieťa.

    Jedného dňa, si maminka všimla, že som si začala ťahať nožičky za sebou keď som liezla po štyroch. Ako starostlivá a vystrašená mamička utekala so mnou k doktorovi. Bol to moment odkedy začali návštevy u lekárov. Pediatrička ma poslala na neurologické vyšetrenie. Neurológ nám odporučil rehabilitačné vyšetrenie. Lekári rodičov upokojovali, že všetko je v najväčšom poriadku, že ,,každé dieťa je iné", alebo ,,je lenivšie". Niektoré mamičky nám tvrdili, že ani ich dieťa nechodilo a zrazu jedného dňa sa rozbehlo. Tak sme sa na istý čas upokojili a čakali na deň ,,D". Po absolvovaní ambulantnej rehabilitácii, ktorá nebola úspešná na žiadosť rodičov som sa ocitla v Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave. Po opakovaných hospitalizácii a nespočetných vyšetrení mi diagnostikovali spinálnu svalovú atrofiu typu 2 -FRIED-EMERYHO OCHORENIE-INTERMEDIÁLNA FORMA. V súčasnosti je táto choroba nevyliečiteľná, neexistujú žiadné lieky a terapie na vyliečenie. Väčšina rodičov, ktorí sa ocitnú v podobnej situácii skúša možné aj nemožné a hľadá zázračnú metódu, ktorá ich dieťa vyliečí. Ani moji rodičia nie sú výnimkou. Zbierajú informácie o chorobe, terapeutickom výskume a rehabilitácii. Pôvodné sny sa nám rozplynuli ale prišli nové. Nevzdám to!!! A budem bojovať aby som mohla kráčať na svojich nohách!!!

Aktualizácie

Ďakujeme !!!27. jan 2017

Všetkým, korí nás podporili a dali potrebnú pomoc veľmi pekne ďakujeme. Ešte raz veľmi pekne ďakujeme!!

Aj cestovka nám pomáha!!!!26. nov 2016

Ak radi cestujete a spoznávate nové miesta, pomôcť nam viete aj kúpou dovolenky.

Za zájazd pritom zaplatíte rovnako ako kdekoľvek inde. Dovolenkový portál Supercestovka.sk  sa s nami podelí o svoju províziu z predaja zájazdu.

Viac na: http://pomahame.supercestovka.sk/pomoc/rehabilitacny-pobyt-pre-ninku

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?