Menu

Pomôžme predčasniatkam dobehnúť do cieľa

Trvanie výzvy: 13. februára 2017 - 15. apríla 2017

Cieľ výzvy

Vyzbierať finančné prostriedky pre dvojičky Alexa a Sofinku z východného a Viky zo západného Slovenka na rehabilitačné pobyty.

Autor výzvy

Príbeh

Pomôžme predčasniatkam dobehnúť do cieľa

Pomôžte OZ Malíček vyzbierať prostredníctvom tejto výzvy finančné prostriedky na rehabilitačné pobyty pre veľkých-malých predčasne narodených bojovníkov.


Táto výzva nechce byť len finančnou zbierkou, ale aj prekonaním samých seba prostredníctvom štafetového behu na ČSOB Maratóne v Bratislave. Aj takýmto spôsobom chceme pomôcť detičkám, ktoré to naozaj potrebujú. My, v OZ Malíček sme zorganizovali rodičov, zdravotníkov z celého Slovenska a aj samých seba,  aby sme sa zúčastnili štafetového behu a tak pomohli vyzbierať finančné prostriedky pre dvojičky Alexa a Sofinku z okolia Sniny a Viky z okolia Ilavy.

Alex a Sofinka
Po rokoch dúfania, modlitieb a nakoniec až umelom oplodnení prišli na svet dlho očakávané dvojičky Alex a  Sofinka. Ich príchod na svet však nebol ani zďaleka ideálny. Pre možné zlyhanie maminkinej pečene museli prísť na svet už v 31.týždni tehotenstva.
Alex vážil 2070g a Sofinka 1900g. Obaja súrodenci museli prvé týždne života prežiť v inkubátore na umelej ventilácii a kyslíkovej podpore.  Ich zdravotný stav si hneď po prepustení znemocnice vyžadoval intenzívnu a hlavne pravidelnú rehabilitačnú liečbu.
Súrodenci dnes majú 2 roky. Alex má výrazne znížené svalové napätie.Avšak vďaka rehabilitáciám robí obrovské pokroky – dokáže sa sám otočiť, spomocou sa posadiť a plazí sa za pomoci ručičiek. Jeho sestrička Sofinka je spastická, čiže má zvýšené napätie svalov dolných končatín. Nedokáže sa sama pretočiť na bruško, vystrieť dlane a prejavujú sa u nej výrazné znaky nezrelosti mozgu.
Celý ich život sa momentálne točí okolo rehabilitácií, ktoré našťastie prinášajú postupne aj svoje ovocie. Veľkou ranou pre rodinu bolo, keď na túto neľahkú situácia ostala maminka sama.
 
Vikinka
Dnes už 6 ročné trojičky Gabriela, Lucia a Viky sa narodili v 29.týždni tehotenstva a ich váha nebola viac ako kilo. Všetky tri dievčence urputne bojovali v inkubáre, avšak k malinkej Viky bol osud menej priaznivý ako k jej sestričkám.
Viky hneď po narodení dostala krvácanie do mozgu, čoho následkom sú diagnózy detská mozgová obrna, hydrocephalus, porucha prijímania stravy a problém s očkami. Viky je stále plienkovaná, kŕmená a nerozpráva. Naštastie vníma svet okolo seba a dokáže sa sama posadiť, čo je v jej stave hotový zázrak, za ktorý vďačí intenzívnej rehabilitácii a cvičeniu.


Záchrana a plnohodnotný život u týchto detí je beh na dlhé trate a preto veríme, že aj takýmto spôsobom ukážeme spolupatričnosť s vybranými rodinami, ktoré sa dostali do neľahkej životnej situácie a bojujú so svojimi malými hrdinami o každý ich pohyb a krok.
Podporte našich amatérskych bežcov a motivujte ich finančným príspevkom na pomoc Alexovi, Sofinke a Viky,aby raz aj oni mohli žiť plnohodnotný život a postaviť sa na vlastné nohy. 


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?