Menu

10. výročie RocKids

Trvanie výzvy: 13. marca 2017 - 29. marca 2017

Cieľ výzvy

Usporiadanie koncertu pri príležitosti 10. výročia existencie školského projektu RocKids, ktorý svojou jedinečnosťou prerastá brány školy a stmeľuje generáciu svojich odchovancov, priaznivcov kvalitnej hudby a profesionálnych hudobníkov i dáva rovnakú príležitosť i ľudom s hendikepom. Projekt RocKids nie je iba o hudbe. Je aj o vytváraní väzieb medzi žiakmi a nových priateľstiev. Živým dôkazom je prvá generácia, v ktorej držia všetci žiaci spolu a sú hrdí na to, že mohli byt rozbehovým motorom tohto jedinečného projektu v ZUŠ Exnárova. Cieľom je tiež zabezpečenie komplexného technického zázemia vrátane osvetlenia celého koncertu realizovaného v priestoroch DK Ruzinov.

Autor výzvy

Príbeh

10. výročie RocKids

Pomôžte talentovaným mladým ľuďom usporiadať koncert k 10. výročiu existencie ojedinelého projektu RocKids.

Školský projekt RocKids zastrešený ZUŠ Exnárova v Bratislave svojou jedinečnosťou prerastá brány školy a stmeľuje generácie svojich odchovancov, priaznivcov kvalitnej hudby a profesionálnych hudobníkov. A to pri príležitosti 10. výročia svojho vzniku. Už 10 rokov tvorivým prístupom zapája žiakov do aktívneho hrania a vychováva z nich budúcich profesionálnych muzikantov.

Oslavy 10. výročia vzniku projektu RocKids podporia na výnimočnom koncerte svojim umením etablovaní hudobníci na Slovenskej hudobnej scéne - Igor Kmeťo, Eugen Vizváry a Juraj Griglák. Súčasťou veľkolepej šou bude okrem hostiteľa RocKids aj novo zostavená kapela FunKids, a tiež kapely zostavené z bývalých členov RocKids, ako HOREHIGH, Phonogroove, Eleven days of Katrina a ďalšie!
RockKids vychovali generáciu hudobníkov, ktorí dnes dokážu držať krok s profesionálnymi hudobníkmi. Koncert je tiež pripomienkou, že hudba spája a odstraňuje bariéry - príležitosť majú i ľudia s handikepom - príkladom je nevidiaci bubeník Martin Szusztor, účinkujúci v kapele FunKids.


RocKids - jedinečný projekt nielen v Bratislave, ale aj v európskom kontexte profesionálneho vyučovania hry na gitaru a ďalšie moderné nástroje vychádza z nadšenia, túžby po zmene, ako aj zo skúseností zainteresovaných pedagógov a z ich aktívneho pôsobenia na pódiu. Tvorivý spôsob a prístup k žiakom, akým sa snažíme zapojiť do aktívneho hrania budúcich muzikantov nesie v sebe výrazné prvky kvalitného hudobného a učiteľského rukopisu. Cieľom je vyučovať mladých hudobníkov nielen klasickú hudbu, ale aj súčasnú. Týmto zameraním dokáže naša Základná umelecká škola vyhovieť nemalému záujmu žiakov o modernú hudbu. Súčasťou kapely sa môže stať každý žiak ZUŠ Exnárova 6, ktorý je už hudobne zdatnejší. Väčšinou sú to žiaci starší ako 15 rokov. Myšlienka na vznik skupiny RocKids sa zrodila z kreatívneho učebného prístupu pedagógov našej školy, Martina Vasila a Mgr. art. Matúša Plavca už v roku 2006. Za takmer desaťročie od vzniku skupina Rockids úspešne reprezentovala našu školu na nespočetnom  množstve koncertov a kultúrnych podujatí, či už pod organizáciou školy alebo Hlavného mesta. Ako pri predošlých generáciách, tak zo súčasnej zostavy kapely RocKids cítiť rovnaké nadšenie žiakov, čo dodáva pedagógom chuť a radostné odhodlanie pokračovať v tomto ojedinelom hudobno-výchovnom projekte.

RocKids je školská hudobná skupina s obmieňajúcimi sa členmi – žiakmi, zastupujúcimi nástroje ako gitara, bassgitara, klávesy, bicie a spev. Rozvíja paralelne viaceré štýly populárnej hudby a experimentuje s rôznymi hudobnými formami a typizovanými prezentáciami. Pracuje s modernou aparatúrou, osvetľovacou technikou a vhodnou formou spracováva najnovšie trendy z oblasti digitálnej hudby. Skvelý projekt ZUŠ Exnárova 6 pod vedením pedagóga Martina Vasila 

V roku 2011 projekt RocKids oslavoval 5.výročie a pri tej príležitosti bol usporiadaný veľký koncert so sláčikovým orchestrom, kde sme sa lúčili s prvou generáciou žiakov, ktorí sú už schopní viest svoje vlastné kapely a koncerty.  Začína sa formovať druhá generácia mladých, nádejných umelcov, z ktorých cítiť rovnaké nadšenie ako pri generácií predošlej, čo dodáva ich učiteľom chuť pokračovať v tomto projekte. Pretože projekt RocKids nie je iba o hudbe. Je aj o vytváraní väzieb medzi žiakmi a nových priateľstiev. Živým dôkazom je prvá generácia, v ktorej držia všetci žiaci spolu a sú hrdí na to, že mohli byt rozbehovým motorom tohto jedinečného projektu na ZUŠ Exnárova.


povedali o nás: 

denník SME http://www.sme.sk/c/4078406/namiesto-bacha-rock-namiesto-mozarta-dzez.html

Televízia Ružinov http://www.youtube.com/watch?v=-I4Q60w88gU&feature=related

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?