Menu

--ĎAKUJEME VÁM-- POMÔŽTE ZACHRÁNIŤ PROJEKT ...

Trvanie výzvy: 14. novembra 2011 - 31. mája 2012

Cieľ výzvy

AUTO, KTORÉ ZACHRAŇUJE ŽIVOTY - cieľom našej výzvy je vyzbierať financie na nákup vozidla, ktoré je našim hlavným pracovným nástrojom.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 7.4.2011

IČO: 42185971

Ulica: Račianska 78 (Nová Cvernovka) 78

Mesto: Bratislava

PSČ: 83102

Štát: Slovensko

Príbeh

--ĎAKUJEME VÁM-- POMÔŽTE ZACHRÁNIŤ PROJEKT STREETWORK S ĽUĎMI BEZ DOMOVA

ĎAKUJEME VÁM ZA VAŠU PODPORU ČI UŽ FINANČNÚ, ALEBO V HLASOVANÍ. ĎAKUJEME AJ TELEVÍZII TA3 A PORTÁLU ĽUDIAĽUĎOM.SK ZA VYNIKAJÚCI NÁPAD SO SÚŤAŽOU. NAŠE NOVÉ AUTO (FIAT DOBLÓ) UŽ BRÁZDI CESTY BRATISLAVY A PROSTREDNÍCTVOM NEHO SA NÁM PODARILO ZACHRÁNIŤ PÁR ŽIVOTOV.

ĎAKUJEME!!!!

POMÔCŤ NÁM MÔŽETE AJ PRIDANÍM SA DO NAŠEJ Facebook SKUPINY: www.facebook.com/StreetworkOZVagus

PRÍBEH NÁŠHO NOVÉHO AUTA

27.2.2012
Naše „Dobló“
Oznámením OZ Proti Prúdu, že projekt streetwork končí sa celému nášmu tímu zrodilo v hlave množstvo otáznikov ako ďalej a s čím skôr začať, aby sme projekt zachránili už pod OZ VAGUS.
Pre našu prácu je kľúčovým pracovným nástrojom auto – 6 krát do týždňa vyrážame do terénu a prostredníctvom vozidla sme schopní navštíviť ľudí bez domova na celom území Bratislavy. Vyhľadávame ním klientov, transportujeme ich do nocľahární, k lekárovi, pri ohrození života (napr. podchladením) sme schopní zachrániť život a to práve vďaka flexibilite, ktorú nám automobil umožňuje.
Predstava našej práce obzvlášť v zimných mesiacoch bez auta bola viac ako desivá. Preto sme sa jednoducho rozhodli dúfať a veriť, že to musí vyjsť a objednali sme cez automobilku FIAT autíčko Fiat Doblo. Ďalšou veľkou pomocou bol projekt nadácie EKOFOND, ktorý poskytol finančnú podporu na nákup auta, ak bude jazdiť na CNG. Nakoľko sme občianske združenie, ktorému záleží na životnom prostredí tak nás táto ponuka nadchla. Stále sme však nemali pokrytú celú sumu auta. Náš projekt a potreba auta však zarezonovala aj v u ušiach dám z International Women´s club of Bartislava, ktoré sa okrem pomoci na zdravotný materiál, rozhodli poskytnúť finančnú pomoc aj na auto. Portál Ľudia Ľuďom, na ktorom máme našu výzvu na pomoc, zrealizoval v spolupráci s televíziou TA3 súťaž do ktorej venovala 10 000€. Súťaž trvala skoro dva mesiace, počas ktorých sme sa aj vďaka vašim „klikom“ dostali na druhé miesto a vyhrali sme financie, ktoré nám chýbali na kúpu auta.
Po dvoch mesiacoch tvrdej práce sa nám to podarilo a teraz ho tu máme v celej svojej kráse. Máme k nemu priam familiárny vzťah, je to naše „Doblo“. „Doblo“, ktoré víťazí nad zlom.
Týmto sa naša práca pod OZ VAGUS začína. Môžete s nami pokračovať v spolupráci kontaktovaním nás na našej linke pre ľudí bez domova 0949 655 555, keď uvidíte človeka v núdzi. My a naše Doblo sa pokúsime byť na mieste čo najskôr.
Touto cestou by sme sa chceli poďakovať FIAT, EKOFONDU, IWC of Bratislava, portálu Ľudia Ľuďom.sk a všetkým Vám, ktorým nie je osud ľudí bez domova ľahostajný a pomohli ste nám získať naše Dobló.
Váš tím streetworkerov

31.11.2012
KRÍZOVÁ SITUÁCIA V PROJEKTE STREETWORK


Na území Bratislavy žije 2500-3000 ľudí bez domova, pre ktorých neexistuje dostatočný počet služieb. V hlavnom meste existuje jediná nízkoprahová nocľaháreň a tri útulky s celkovou kapacitou 280 lôžok, táto kapacita je poddimenzovaná.

Jednou zo služieb pre ľudí bez domova je aj projekt Streetwork (terénna sociálna práca). Z hľadiska kvality poskytovaných služieb, profesionálnosti tímu a dlhoročného fungovania je jediný na Slovensku. Tím terénnych sociálnych pracovníkov pozostáva z deviatich ľudí - Streetworkerov.

OZ Proti Prúdu (vydavateľ časopisu Nota Bene), pod ktorým tento projekt doteraz fungoval, sa po dlhých úvahách rozhodlo ukončiť projekt, kvôli potrebe napojiť sa na dlhodobo udržateľné finančné zdroje.


Vzhľadom na krízovú situáciu sa občianske združenie Vagus rozhodlo zastrešiť terénnu sociálnu prácu s ľuďmi bez domova na území Bratislavy. Tím z doterajšieho projektu Stretwork sa jednomyseľne rozhodol plynule pokračovať v projekte pod OZ Vagus bez toho, aby ľudia bez domova pocítili negatívny dopad situácie a to najmä počas zimných mesiacov.

Ďalšie pokračovanie projektu Streetwork si vyžaduje získať dostatočný objem finančných a materiálových zdrojov.

Pomôžte nám zachrániť tejto projekt, ktorý každú noc pomáhal Bratislave a ”jej” ľuďom bez domova.

Podporte tím mladých sociálnych pracovníkov, streetworkerov, ktorí roky pomáhali bezdomovcom prežiť a vracať sa do života.

AKO NÁM MÔŽETE POMÔCŤ?

Prostredníctvom výzvy na ĽUDIAĽUĎOM.sk by sme radi získali časť financií na nákup vozidla (FIAT DOBLO), ktoré je pre našu prácu a pre ľudí bez domova nenahraditeľné.

Vozidlo je v našom projekte hlavným pracovným nástrojom - 6 krát do týždňa vyrážame do terénu a prostredníctvom vozidla sme schopní navštíviť ľudí bez domova na celom území Bratislavy.

Vozidlom vyhľadávame klientov, transportujeme ich do nocľahární, k lekárovi, pri ohrození života (napr. podchladením) sme schopní ZACHRÁNIŤ ŽIVOT a to práve vďaka flexibilite, ktorú nám automobil umožňuje.

Dôležitou súčasťou práce je prevádzkovanie “Linky na pomoc pre ľudí bez domova”. Na túto linku sa môžu dovolať občania počas služby v teréne a upozorniť na konkrétneho klienta, ktorý sa často nachádza v situácii ohrozujúcej jeho život. Pracovníci sú schopní prísť na miesto do polhodiny a riešiť s klientom jeho situáciu - toto všetko vďaka našej mobilite.

V rámci projektu Streetwork dvakrát do týždňa vydávame stravu. Vozidlo využívame aj na jej transport na miesto vydávania.

Viac informácií o tomto projekte nájdete na našej webovej stránke a v prílohe "Portfólio projektu Streetwork", ktorá je súčasťou tejto výzvy.
V prípade akýchkoľvek otázok Vám radi odpovieme na čísle 0902/622226.
ĎAKUJEME

POMÔCŤ NÁM MÔŽETE AJ PRIDANÍM SA DO NAŠEJ Facebook SKUPINY: www.facebook.com/StreetworkOZVagus

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?