Menu

Ovocné stromy pre rodiny v dedinke Agouti v ...

Trvanie výzvy: 18. novembra 2011 - 31. marca 2012

Cieľ výzvy

Nákup 200 ovocných stromov po 1 € pre rodiny z Agouti.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 11.7.2011

IČO: 42152445

Ulica: Priehon 104/19

Mesto: Sebedražie

PSČ: 97205

Štát: Slovensko

Príbeh

Ovocné stromy pre rodiny v dedinke Agouti v Maroku

Agouti je „nejaká“ dedinka v pohorí Atlas v Maroku, ktorú v rámci svojej dovolenky v podstate náhodou navštívila Jana Vavřincová z Berkatu v Čechách. A spontánne sa jej obyvateľom rozhodla pomôcť. V malom, podľa možností, ale veľmi konkrétne a adresne. Projekt v chudobnej horskej dedinke sa zameriava na konkrétnu pomoc miestnej komunite. Začalo to školou, ale zo zbierky sa nakúpilo aj niekoľko domácich zvierat pre konkrétne rodiny.

"V jednej miestnosti sedelo asi 20 detí vo veku okolo 10 rokov, dievčatá vzorne v šatke. Všetci sa na mňa pozerali ako na zjavenie. Bodaj by nie - biela cudzinka v turbane, ktorá hovorí arabsky a francúzsky. Pán učiteľ, nefalšovaný Berber, nás pozval do triedy a nechal ma učiť. Skúšala som deti v zmesi arabčiny a francúzštiny. Bol to nádherný zážitok, chlapci boli odvážni, dievčatá trochu zarazené, ale všetci boli spontánne a v očiach bola túžba po poznaní. Na písanie v škole mali malé hlinené tabuľky. Nech sa na marockom vidieku pohnete kamkoľvek, zbiehajú sa deti a nechcú peniaze, ale stylo - pero. Lúčili sme sa neradi, ale v mojej hlave sa rodil nápad trochu im pomôcť a hlavne tie perá a iné písacie potreby priviezť..."

Našim spolupracovníkom a partnerom v Agouti je miestny učiteľ Aziz, ktorý je veľmi pokrokový (aj vďaka staršiemu notebooku, ktorý sme mu darovali) a oddaný miestnej komunite. V jednom z mailov nám napísal, že robíme niečo skutočne dobré: „Je len jeden cieľ – pomôcť ľuďom a vidieť radosť v ich očiach bez toho, aby sme od nich niečo očakávali.“

BERKAT SLOVENSKO, O.Z.
Sme občianske združenie inšpirované Berkatom v Čechách. Chceme malou troškou prispieť k zlepšeniu stavu sveta. Drobnými, ale konkrétnymi aktivitami pomôcť ľuďom kdekoľvek na svete. Adresne a efektívne použiť získané prostriedky na zlepšenie ich života. Snažíme sa získať financie, aby sme sa o ne mohli podeliť s tými, ktorí ich potrebujú oveľa viac ako my. Využívajúc princíp o inej sile jedného eura na Slovensku resp. v Európe voči krajinám, kde sa jeho dopad znásobí, zameriavame svoju pozornosť na pomoc do chudobných častí sveta ako sú Afganistan a Maroko, ale radi pomôžeme aj u nás doma!

Naše ciele a zásady http://berkat.sk/onascieleazasady.php

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?