Menu

Osamelý otec so synom potrebuje pomoc, aby sme neprišli o teplo domova

Trvanie výzvy: 3. júla 2017 - 2. júla 2018

Cieľ výzvy

Pokrytie základných životných nákladov, strava, oblečenie, nedoplatok na plyne

Autor výzvy

Príbeh

Osamelý otec so synom potrebuje pomoc, aby sme neprišli o teplo domova

Vychovávam sám 10 ročného Števka. Matka sa o neho vôbec nestará, neplatí na neho výživné. Žijeme z 300 eur mesačne. Števko je skvelý chlapec, snažím sa o neho starať tak, aby mu nič nechýbalo, no potrebujem vašu pomoc, milí darcovia, lebo to sám už ďalej finančne nevládzem ťahať. Potrebujem súrne zaplatiť nedoplatok na plyne, aby nás od neho neodpojili.

Dobrý deň,

volám sa Štefan a chcel by som vás poprosiť o pomoc v ťažkej finančnej situácii. Starám sa sám o svojho syna, Štefana od jeho necelých troch rokov. Štefanovu matku som stretol počas brigády vo vinohrade. Nášmu vzťau som veril a dieťa som veľmi chcel. Všetko sa však zmenilo a ja som zistil, že celý náš vzťah bol iba klamstvo. Matka sa o Štefana nestarala tak ako som si to predstavoval a nezhodli sme sa ani na výchove malého. Postupne úplne stratila záujem o svojho syna. Správala sa agresívne a holdovala alkoholu, tak som sa rozhodol, že sa o syna budem starať sám. Na Štefanovu matku som podal trestné oznámenie a súd mi zveril dieťa do mojej starostlivosti. Matka sa so Števkom nestretáva takmer vôbec, naposledy sa videli pred viac ako rokom. Števko prišiel po návšteve domov nešťastný, spomínal rozbíjajúce sa flašky od alkoholu, takže som vlastne rád, že sa matka nechce so synom stretávať častejšie.

Števko chodí každý deň do školy, má kamarátov, s ktorými sa rád stretáva, sú na ihrisku, hrávajú futbal a rôzne iné detské hry. Števko je poslušný chlapec, veľa mi pomáha aj doma so zvieratkami, stará sa o králikov. Na záhrade si sám postavil malý domček z paliet.  Trošku nás trápia problémy v škole. Spoločne však pracujeme na tom, aby sme sa zlepšili. V škole chodí do družiny, kde mu s úlohami pomáhajú. Venujem sa mu aj ja, no keďže musím sám robiť všetko okolo domu, veľa času nazvyš mi neostáva. 

Poberám len invalidný dôchodok vo výške 215 eur, pracovať kvôli zdravotným problémom nemôžem (operácie chrbtice, pruh). Snažil som sa zamestnať sa aspoň brigádne na miestnom úrade, aby sme mali niečo na prilepšenie. Občas sa njekaá brigáda podarí, ale na prežitie nám to nestačí. Súd určil Števkovej matke výživné, ktoré neplatila, preto poberám nahradné výživné od štátu vo výške 73, 52 centov aj s rodinnými prídavkami. To je celý náš príjem. Momentálne potrebujeme zaplatiť nedoplatok na plyne vo výške 450 eur a pomôcť s bežnými mesačnými výdavkami.   

Za pomoc vopred veľmi pekne ďakujem.
Štefan

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?