Menu

Daniela: zn. Budúci bezdomovec. Pomôžte nám zrušiť dražbu jej bytu!

Trvanie výzvy: 5. júla 2017 - 31. augusta 2017

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je finančná zbierka na uhradenie nákladov advokátov spojených so zastupovaním poškodenej v súdnych sporoch o určenie neplatnosti dražby.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 4.6.2012

IČO: 42249708

Ulica: Andyho Warhola 33

Mesto: Medzilaborce

PSČ: 06801

Štát: Slovensko

Príbeh

Daniela: zn. Budúci bezdomovec. Pomôžte nám zrušiť dražbu jej bytu!

Stačí len ochorieť a niekoľko mesiacov poležať v nemocnici a následne ostať na sociálnych dávkach. Byt, ktorý vlastníte už však nemusí byť váš, vďaka nedoplatku a zákonnej úprave (ne)Dobrovoľných dražieb.

Na Spotrebiteľské Centrum n.o. sa obrátila Daniela z Humenného s týmto problémom:

Na byte, ktorý vlastním bola vykonaná dobrovoľná dražba, lebo som neplatila za služby spojené s užívaním bytu. Dlh sa vyšplhal na niečo málo cez 2 000 eur, pričom ma o ňom nikto neinformoval.  Za byt som neplatila, lebo som bola dlhodobo v nemocnici, nemohla som sa dostať k účtu a prakticky som posledných 7 rokov len na minimálnej sociálnej dávke. Domovníka som o svojich zdravotných a sociálnych problémoch informovala. Napriek tomu mi bol začiatkom mája doručený list, v ktorom ma vyzvali, aby som umožnila obhliadku bytu znalcovi.  Dovtedy som nevedela o tom, že mám nedoplatky ani ma nikdy o ich exisitencii neinformovali. Až z listu som sa dozvedela, že sa chystá (dobrovoľná) dražba môjho bytu.

Na vyplatenie dlhu som si požičala peniaze od rodiny a tie som 3. mája tento rok poslala na účet Spoločenstva vlastníkov bytov, s tým, že sme čakali, aké trovy si bude prípade účtovať dražobná spoločnosť.  Celá uhradená suma sa na účet vrátila dňa 11. mája 2017. Niekoľko krát som snažila túto situáciu riešiť mimosúdne, avšak bez akéhokoľvek úspechu.

Znalec ocenil môj byt bez obhliadky na 17 200 eur, avšak dražobná spoločnosť ho vydražila za 12 900 eur!!! Napriek tomu, že svoj údajny dlh prevyšujúci dve tisíc eur som bola ochotná a schopná okamžite splatiť, môj byt vydražili na konci júna.

Máme poslednú možnosť napadnúť (ne)platnosť dražby a ďalšie úkony cez súdy, a tak ochrániť jej obydlie. V opačnom prípade sa z Daniely stane v súlade s platnými zákonmi bezdomovkyňa.

Pomôžme spoločne tejto bezmocnej žene zachrániť jej strechu nad hlavou pred touto nezákonnosťou!


(Fotografia je iba ilustračná)

Aktualizácie

Žalobu sme podali na súde. K vysťahovaniu nedôjde. 26. júl 2017

Darcom, ktorí doposiaľ podporili naše úsilie v tomto konkrétnom prípade proti (ne)Dobrovoľným Dražbám ďakujeme

Napriek tomu, že výzva ešte nebola naplnená žalobu sme podať museli. Proces bude pokračovať aj počas neho je možné naďalej priepievať. Zatiaľ budeme (Spotrebiteľské Centrum n.o.) hradiť iba pomernú časť - vyzbieranú sumu.

O čísle spisovej značky ako aj o priebehu súdneho sporu Vás budeme informovať prostredníctvom aktualizácii k tejto výzve. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?