Menu

Rehabilitácia - šanca pre Lianku naučiť sa chodiť

Trvanie výzvy: 22. decembra 2011 - 22. decembra 2012

Cieľ výzvy

Veríme, že naša Lianka raz bude chodiť a rozprávať a jednou z možností pomoci je aj rehabilitačný pobyt v ADELI v Piešťanoch.

Autor výzvy

Príbeh

Rehabilitácia - šanca pre Lianku naučiť sa chodiť

Naším najväčším snom je vidieť naše slniečko Lianku chodiť a rozprávať ako ostatné detičky a vďaka tomu aj viesť krajší a plnohodnotnejší život. Napriek tomu, že jej osud nedoprial chodiť a komunikovať s nami ako väčšine deťom, je pre nás darom a darom je pre nás každý jej úsmev, každé objatie. Veríme, že každý krok, každá procedúra jej stále viac a viac pomáha priblížiť sa k vytúženému snu.

Lianka sa narodila 29.1.2008. Na začiatku sa zdalo, že z nej vyrastie zdravé, krásne a usmievavé dievčatko. Všetko z toho sa splnilo, až na to zdravíčko.. Okolo štvrtého mesiaca sme spozorovali, že niečo nie je v poriadku. Nereagovala ako ostatné detičky v jej veku a svalstvo celého telíčka mala ochabnuté.
Lianka sa podrobila všetkým potrebným vyšetreniam a dnes jej diagnóza znie DMO-hypotonická forma. Náš anjelik nechodí, nedokáže ísť ani po štvornožky. Dokáže si sadnúť a preplaziť sa na určitú vzdialenosť. Po mentálnej stránke je na tom podobne. Napriek tomu, že má už skoro 4 rôčky, je na úrovni ročného bábätka. Čo by sme dali za to, keby nám povedala prvé slová? Zatiaľ komunikuje len bľabotaním. Len jej úsmev, ktorý rozdáva dookola nás hreje pri srdiečku a každým jej nežným objatím cítime, že nás vníma a vníma aj svet okolo seba. Najväčšiu radosť nám robí každý, aj ten najmenší pokrok, ktorý sa dcérke podarí.
Absolvovali sme liečebné pobyty v Martine aj v Kováčovej Maríne, kurzy plávania, navštevuje špecializované zariadenie. Všetky procedúry sú pre nás finančne veľmi náročne, ale aj napriek tomu hľadáme stále nové možnosti ako jej pomôcť. Preto by sme chceli Lianke umožniť rehabilitáciu v ADELI centre v Piešťanoch, ktorá je pre nás bohužiaľ finančne nedostupná /cca 3000 EUR-2 týždne/. Pán doktor v ADELI už Liankine správy videl a povedal, že by bola vhodnou adeptkou na rehabilitačný pobyt. To pre nás znamená veľkú nádej.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?