Menu

Pomoc pre Mateja ...

Trvanie výzvy: 24. augusta 2017 - 31. januára 2018

Cieľ výzvy

Vyzbierať potrebnú sumu na realizáciu rehabilitačného liečenia.

Príbeh

Pomoc pre Mateja ...

Dobrý deň prajem chceli by sme Vás touto cestou poprosiť o finančnú podporu pre nášho milovaného Mateja, úžasného otecka , manžela ,brata, syna, bratranca, švagra a priateľa.

Dňa 26.4.2017 sa v našej rodine úplne zmenil život. Náš bratranec Matej šiel do práce ako každý deň. Cestou mali vážnu dopravnú nehodupri ktorej utrpeli štyria muži vážne poranenia a Matej  bol vo veľmi vážnom stave  prevezený záchrannou službou do Fakultnej nemocnice v Ostrave. Zvádzal boj o život už pri prevoze a tento pretrvával niekoľko týždňov. Po troch týždňoch Matovi lekári vysadili lieky ktoré ho udržiavali v umelom spánku a mal pomaly nadobudnúť vedomie no prebúdzať sa však nezačal. Od lekárov sme častejšie a častejšie počuli slová ako kóma, apalyk,vegetatívny stav. Všetky tieto termíny sú pomenovaním bdelej kómy.Význam týchto slov nám začal dochádzať až neskôr. Matej je úplne odkázaný na pomoc druhých ľudí. Pri prevozoch z nemocnice do nemocnice sme zistili že na liečbu takýchto pacientov ako je náš Matej nie je špecializované takmer žiadne zdravotnícke zariadenie a pritom je potrebné ju absolvovať čo najskôr. Čas pri poraneniach mozgu zohráva veľmi dôležitú úlohu. Veľmi dobré výsledky s takýmito pacientmi majú súkromné rehabilitačné centrá. Táto liečba nie je hradená z verejných zdrojov zdravotníctva preto ju musí v plnom rozsahu zaplatiť pacient.Liečba je nákladná v tisíckach eur.

    Matej je ženatý má dve krásne dievčatka /dvojičky - 16 mesačné/, ktoré potrebujú svojho otecka a úžasnú manželku, ktorá ho každý deň navštevuje v nemocnici. Takisto aj jeho mama prežíva najťažšie chvíle svojho života a aj vmene týchto najbližších sa na Vás obraciam s prosbou o pomoc. Za akúkoľvek pomoc Vám srdečne ďakujeme.


http://www.uszsmsk.cz/Default.aspx?clanek=45101

http://fm.denik.cz/nehody/ve-frydlantu-se-rano-srazilo-auto-s-bykem-20170426.html


Aktualizácie

Poďakovanie4. sep 2017

Milí priatelia, rodina, všetci známi, spriaznene duše, chcem sa Vám všetkým poďakovať za podporu. Čí už finančnú,  psychickú rôzne rady, nápady, čo všetko by sme mohli urobiť pre Mateja. Nemám ani slov koľko úžasných ľudí sa tu stretlo a malo chuť si prečítať výzvu a prispieť na dobrý úmysel. Nezištná vďaka a velikánsky môj obdiv patrí Andrejke ako aj Matejovej mamine a svokre. Klobúk dole pred vami všetkými. Máme veľa rozpracovaných nápadov a druhov Matejovej ďalšej liečby, verím a modlím sa v skorý návrat medzi nás. Keď bude známi dátum a miesto rehabilitácie budeme  Vás všetkých  informovať ako pokračujeme na faceboku modlitba za Maťa, je úžasné že naša výzva je tu len týždeň a už je naplnenána 80%. Nikdy som nepočula o tejto stránke až nedávno. Ale keď si prečítam ktorý koľvek príbeh, vidím aké majú ľudia trápenie. Chcem Vás poprosiť aj keď už bude naša výzva naplnená nezabúdajme aj na iných  ktorí nás potrebujú, lebo nikdy nevieme kedy budeme potrebovať pomoc my.

Ešte raz srdečnávďaka Vám všetkým a veľké Pán Boh záplat

S pozdravom Pagačova /krstna Mateja/


Ďalšie informácie

Facebook
Modlitby za Maťa.

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?