Menu

III. Veľký protikorupčný pochod - PRAHA

Trvanie výzvy: 31. augusta 2017 - 25. septembra 2017

Cieľ výzvy

Zabezpečiť realizáciu pochodu proti korucií v Prahe, t. z. zabezpečenie pódia, ozvučenia, foto a video dokumentácie, plagátov, letákov, online reklama a pod.

Príbeh

III. Veľký protikorupčný pochod - PRAHA

Pretože vláda Roberta Fica naďalej bezostišne rozkráda okrem slovenských daní aj európske peniaze, na tento protest pozývame aj všetkých občanov štatov EÚ.
Pozývame slušných ľudí zo všetkých štátov EÚ, aby prišli vyjadriť nesúhlas s rozkladom demokratickej a právnej spoločnosti na Slovensku a rozkrádaním aj svojich daní.

Stretneme sa opäť tam, kde naposledy - pred Veľvyslanectvom SR na Pelléovej ulici v Prahe.

V rámci Veľkého protikorupčného pochodu, vyšli 5.6.2017 do ulíc tisíce občanov Slovenska v Bratislave a Košiciach, následne v Žiline a Prešove. V Prahe sa stretlo vyše 350 ľudí, a zozbierali sme cez 500 podpisov pod petíciou s našimi štyrmi požiadavkami (viď. nižšie).

Vláda sa odmietla zaoberať našimi požiadavkami na rázny boj proti korupcii. Odmietla diskusiu s našimi zástupcami. Predstiera boj proti korupcii pričom korupčné kauzy sa formálne vyšetrujú a naťahujú, až kým sú premlčané. Našou hlavnou úlohou je teraz zdieľať so svojimi známymi, rodičmi i priateľmi myšlienku, že život bez korupcie musí byť základným nárokom i podmienkou civilizovanej spoločnosti.

Preto sa stretneme opäť a bude nás počuť ešte silnejšie. Vysielame tak jasný signál aj voličom vládnych strán, ktorí boli podvedení. Pripojte sa k nám!


Naše požiadavky

Médiá i občania každý deň predkladajú dôkazy o prepojení politikov a ich nominantov s obvinenými osobami. Preto nie je možné, aby obvinenia objektívne vyšetrili. Ich nečinnosť v rôznych kauzách nás presvedčila, že jedine ich výmenou je možné objektívne vyšetrenie káuz v ktorých sú namočení. Slovensko sa bytostne potrebuje vyrovnať s bezprávom minulosti. Preto požadujeme:

Vyšetriť korupčné kauzy

Vyšetrenie káuz 
"Bašternák" a "Gorila".

Očistiť 
rezort vnútra

Odvolanie ministra vnútra Kaliňáka a policajného prezidenta Gašpara

Zfunkčniť prokuratúru

Odstúpenie špeciálneho prokurátora Kováčika

Vyrovnať sa s minulosťou

Zrušenie tzv. 
"Mečiarových amnestií"Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?