Menu

Eliškine (po)kroky

Trvanie výzvy: 11. septembra 2017 - 11. apríla 2018

Cieľ výzvy

Vyzbierať peniaze potrebné na absolvovanie intenzívnej rehabilitácie v Adeli Medical Center v Piešťanoch pre našu Elišku.

Autor výzvy

Príbeh

Eliškine (po)kroky

Prosím o pomoc pre našu Elišku, aby mohla absolvovať intenzívne rehabilitácie, ktoré jej pomôžu napredovať.

Marec 2014... Dodnes mám z neho zmiešané pocity. Práve v marci 2014 sa narodilo naše druhorodené dieťa, naša Eliška. Doma na ňu netrpezlivo čakal vtedy 16-mesačný Matej. Krásna idylka, keby...

Práve v marci 2014 mi (Eliškinej mame) diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlín v poslednom štádiu. Bola som vtedy v 31-vom týždni tehotenstva s Eli. Rýchlo bolo treba vyvolať pôrod, Eliška išla do inkubátora v nemocnici v Trenčíne a ja 4 dni po pôrode na onkológiu do Bratislavy. Obidve sa nás našťastie podarilo zachrániť. Pre Elišku to však nezostalo bez následkov. Jej diagnóza je detská mozgová obrna - kvadruspastická forma. Okrem neurologickej ambulancie navštevujeme očnú, kardiologickú, gastroenterologickú, ortopedickú a rehabilitačnú ambulanciu. Mentálne dobieha svojich rovesníkov a pusinku má "rozcvičenú" celkom slušne. Aj z toho dôvodu by sme ju radi raz v rámci jej možností zaradili do bežného života. 

K tomu je potrebné absolvovať intenzívne rehabilitácie a ďalšie terapie, plus každodenné cvičenie doma. Eliške najviac pomáhajú rehabilitácie v Adeli Medical Center v Piešťanoch. Na túto rehabilitáciu by sme chceli použiť aj vyzbierané peniaze. 2týždňový rehabilitačný pobyt však stojí 3078,- eur bez stravy a ubytovania. Samozrejme, pobyt je potrebné v pravidelných intervaloch opakovať. Zdravotná poisťovňa, žiaľ, neprispieva na tieto rehabilitácie vôbec. 

Eliška sa dokáže s oporou postaviť a s oporou skúša robiť aj nesmelé kroky. Každý rehabilitačný pobyt ju posúva o krok vpred a prináša nové pokroky, možno raz to budú, aj vďaka Vašej pomoci, Eliškine samostatné kroky. 

ĎAKUJEME


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?