Menu

Hyperbarická komora pre Jurka

Trvanie výzvy: 3. októbra 2017 - 19. decembra 2017

Cieľ výzvy

Liečba v hyperbarickej komore pre Jurka

Príbeh

Hyperbarická komora pre Jurka

Náš príbeh začal 6.11.2011 s adrenalínovým nádychom. Teraz Jurko potrebuje liečbu v hyperbarickej komore, aby sa jeho mentálny vývoj a reč posúvali dopredu.

Jurko bude mať čo chvíľa 6 rokov. Narodil sa so zlomenou kľúčnou kosťou a celý modrý a pripučený - sestrička si z bruška, kde sa vyvíjal spravila skákací mech. Silná žĺtačka a celkom nešťastný prístup personálu nás od seba oddelili a tak sme prvé dni strávili každý sám. Jurko prospieval napriek všetkému dobre. Stále sa usmieval a všetkým sa zdal ako šťastné dieťa. Po čase sa však ukázalo, že niečo nie je úplne v poriadku, kedže prvé slová neprichádzali. Neprichádzali ani v troch rokoch. Jeho intelektuálny vývoj zaostával tiež. Začalo sa nekonečné kolo diagnostík a návštev u lekárov, špecialistov, odborníkov, ktorí sa prikláňali k nejednoznačnému výsledku. Konečná diagnóza znela F84.9 - pervazívna vývinová porucha. 

Chcela som s Jurkom ostať v predĺženej rodičovskej opatere do 6 rokov, avšak štát túto možnosť zamietol aj napriek dvom odvolaniam voči rozhodnutiu, a tak som si našla zamestanie a začala hľadať vhodnú škôlku. Stala sa ňou Súkromná spojená školka v Prešove, ktorá sa zameriava na autistické, mentálne i telesné poruchy. Jurkovi sa v nej dostalo veľkej pozornosti, opatery, terapií cez čo sa aj jeho vývoj, reč a reakcie posúvali dopredu. Už vtedy som zvažovala liečbu v hyperbarickej komore v Prešove, ktorá je však veľmi finančne náročná a zdravotná poisťovňa ju neprepláca. Medzitým sme sa presťahovali a do Bratislavy a mne neustále behá po hlave, ako môjmu synovi pomôcť ešte viac, keďže v decembri roku 2016 začal opakovať prvé slová, avšak stále to nie je komunikácia v pravom zmysle slova. Kamarátka so synom, ktorý nerozprával a zaostával, mala veľmi dobré výsledky po tejto liečbe a mne to nedá spať doteraz. 

Začala som obvolávať kliniky. Jedno sedenie v hyperbarickej komore trvá cca 75 minút a stojí od 70 - 88 €. Po telefonáte do Adeli Centra v Piešťanoch som sa dozvedela, že ak sa staneme členmi Občianskeho združenia Malíček, máme 50% zľavu na túto terapiu. Takže ešte aj my pomôžeme detičkám, ktoré to potrebujú a tak sme sa stali členmi. Potrebujeme 14 sedení v dvoch cykloch. Čo znamená 616 € na jeden cyklus, za dva cykly 1232 €. 

Jurko aj teraz navštevuje špeciálnu školu pre deti s rôznymi postihmi na Dolinského ulici v Dúbravke v Bratislave, kde sa o neho príkladne starajú. Vždy som verila a verím v dobro a silu ľudí a komunity. Som síce "len" obyčajná matka, ale mám neobyčajného syna, ktorý potrebuje omnoho viac pozornosti a starostlivosti. Nikdy som o pomoc nežiadala a už vôbec nie o finančnú, ale kde nepomôže štát, poisťovňa, ostáva veriť len v DOBRO ĽUDÍ. Preto vás prosím o akúkoľvek finančnú pomoc pre Jurka. Zo srdca ĎAKUJEM.
 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?