Menu

Dado 580 gramov

Trvanie výzvy: 10. októbra 2017 - 31. decembra 2017

Cieľ výzvy

Rehabilitácia, lekcie play wiselly, biofedback, hipoterapia, intenzívna logopédia, masáže................ProVitalis, Hyberbariká komora

Príbeh

Dado 580 gramov

Pomôžte nám pred pokrokom v pred za naším snom.

Syn Dávidko je narodený z prveje gravidity. Je to náš anjel, zázrak v slova zmysle. Narodil sa predčasne nakoľko si lekári mysleli počas môjho tehotenstva,že som histerka, prvorodička že vôbec neviem o čom je tehotenstvo. O to horšie to je lebo náš Bubák mal byť krásne zdravé dieťa. No osud sa s nami nepekne zahral a stalo sa to v čo sme ani nesnívali. A ani netušili,že to postretne nás. 

Dado sa narodil 1.9.2010 v 25 tt (až menej nakoľko tt moc nesedeli) s váhou 580 gramov a 33cm. Môj syn mal byť mŕtvy áno ťažko sa to číta a ešte aj píše.

Celé tehotenstvo prebiehalo veľmi zle od začiatku som mala ťažké nevolnosti ( nadmerné puchnutie nôh, hnačky, bolesti hlavy, kŕče v podbrušku, tŕpnutie rúk aj nôh..), krvácanie, hospitalizácia za hospitalizáciou. Najhoršie je to,že zo mňa robili histerku prvorodičku, citlivku. Nedostatok profesionálneho prístupu lekárov, je najhoršie čo si budúca mamina môže priať,keď je tehotná. Jedného dňa prestali pohyby už to bolo zlé. No stále ma presviedčali,že je to v poriadku a mám podpísať papiere,že odmietam hospitalizáciu. Ja som pobúrene odmietla. Sestrička ma upoznornila,že či viem s kým sa rozprávam som povedala,že áno viem a preto ostanem. Tie pohyby necítim. Po 3 dňoch ma pustili domov moje problémy neprestali. Ba sa vystupňovali. Už mi skočil vysoký krvný tlak. Okamžite som bola poslaná na interné. Tam mi nasadili liečbu dopegyt. Po 2-ch dňoch som išla na kotrolu tlak bol ešte výšší a už bola aj bielkovina v moči. Poslali ma na hospitalizáciu, stále mi tvrdili, že je všetko dobré. Ja ako ošetrovateľka som vedela,že nie je. Nakoľko sa môj stav zhoršoval sa rozhodli,že ma okamžite prevezú do fakultnej nemocnici. Bola som vystresovaná. Za 5 dní sa môj stav tak zhoršil,že bolo jasné,že musia ukončiť tehotenstvo. Zároveň bolo zistené,že ani týždne tehotnosti nesedia. 

Už som bola na tom tak zle,že môj život bol v ohrození aj život dieťaťa, a tak sa lekári urgentne rozhodli ukončiť tehotenstvo cisárkym rezom. Lekár mi ešte 15 min pred zákrokom bol oznámiť,že idú zachrániť môj život a dieťa bude mŕtve pripravte sa. Som myslela, že zle počujem to nemôže byť pravda na niečo také sa pripraviť nedá.

Celá vystrašená a v šoku som si vyliezla na stôl, nohy som si dala podľa pokynov..... (cisársky rez bol robený na gynekolog.koze). Bola som nervózna a čakala som. Sestrička ma hladkala po ruke a upokojovala....Prišli dvaja lekári, zrazu môj malí Bubák/ Bubáčik zaplakal. Áno príchod na svet vítal plačom. Všetkých prekvapil nakoľko sa mal narodiť mŕtvy áno ťažko sa to píše aj číta.............Lekár po jeho vybraní, nikdy nezabudnem na jeho slová "Pre Boha ono to žije". Ako som počula jeho jemnučký plač som plakala s ním.

Okamžite začal kolotoč vyšetrení,odberov a záchrany o malý bezbranný život. Operácia očí v Bratislave.

Popasoval sa s mnohým. Iný rodičia sa tešia ako odchádzajú z nemocnice s bábätkom v náručí, ja som plakala mňa prepúšťali si vybaviť záležitosti, nakoľko jeho stav bol nezlučiteľný so životom. Slová sestričky choďte si vybaviť veci okolo pohrebu nemusím Vám hovoriť,že to nie je dobré. 

Za malým som chodila,každý deň nosila mliečko, čuduj sa svete tešil sa zo života. Boli samé chváli.

Nikdy, nikdy som si nepripustila,že nepríde domov čakala som ho! Nevedeli sme sa dočkať, kedy príde domov. Ten deň D nastal. 

Nevedeli sme čo nás čaká, bolo to náročné, noci Keď prestával dýchať,  mal pruh vaječný aj pupočný, ťažký reflux, časté modrenie.

Časom prišla drvivá diagnóza DMO (detská mozgová obrna), myopia, strabizmus, nemá periférne videnie, ťažká deformita hrudníka, skolióza, narušený vývoj reči (narušená komunikačná schopnosť)....

Dochádzali sme do Martina na cvičeniea Vojtovej metódy, taktiež rehabilitačné pobyty Tetis D. Lužná, Martin, Kováčová, Adeli Piešťany.....

Časté choroby nám bránili v pokrokoch, 3 krát ochrnul vtedy nám tvrdili, že je to nezvratné a nedá to....po výbere nosných mandlí prestal rozprávať.  Áno dali sme to a je tu je chodiaci....máme chybyčky no dá sa tým pracovať. Stále nemáme vyhraté a musíme pracovať na sebe na pokrokoch. 

Navštevujeme abulancie ako je očná vo ZVOLENE  a v BRATISLAVE, neurológia v Bratislave, Chirurgia v B. Bystrici, ortopédia v BB, Imunologia v BB, Logopédia vo ZV.

Taktiež navštevujeme lekcie Play Wiselly, Biofeedback, hipoterapia, kanistrerapia, plávanie, logopédia, každý mesiac užíva Bulharské probiotiká, každý týždeň uvolňovacie masáže.

Už má 7 rokov, prešiel si mnohým ako aj odmietaním okolia.

A Preto Vás žiadame o pomoc pomôžte nám v napredovaní nášho malého/veľkého zázraku.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?