Menu

VYDANIE KNIHY - Tvorivé inšpirácie - hodvábne, ...

Trvanie výzvy: 5. januára 2012 - 30. septembra 2012

Cieľ výzvy

Zabezpečiť vydanie jedinečnej knihy o hodvábe na slovenskom trhu, vytvoriť do budúcna edíciu tvorivých kníh venujúcich sa ďalším materiálom, spájať tvorivých a kreatívnych jedincov, inšpirovať verejnosť

Autor výzvy

Dátum vzniku: 2.11.2011

IČO: Slovenská republika

Ulica: Slovenskej jednoty 42

Mesto: Košice

PSČ: 04001

Štát: Slovensko

Príbeh

VYDANIE KNIHY - Tvorivé inšpirácie - hodvábne, odevné, šperkárske inšpirácie

Obsah celej knihy pripravili pre Vás s nadšením a elánom tvorivé osôbky, ktorých spája kreativita, nadšenie a záujem představiť Vám hodvábne inšpirácie,a to tak ako boli inšpirované při svojej práci autorky: Karin, Lucia, Andrea a Tia. Zaujímavosťou je, že sa oznámili vďaka kurzom Tvorivých dielní v Košiciach, navzájem sa podnecovali a obohacovali pri tvorbe až dospeli k nápadu zostaviť túto knihu, ktorá sa písala „skoro sama“. Všetky autorky pristúpili k jej vytvoreniu s obrovským nadšením invenciou a elánom.

Prečo práve táto kniha:
Kniha štyri v jednom – praktické postupy, návody, časopisová prezentácia fotodokumentácie na modelech a príloha pre menej zručných ale ochotných skúšať a tvoriť nové věci. Spojenie netradičných materiálov a hodvábu.
Kniha bude zaujímavá aj pre odbornú fotografickú verejnosť – formátom a formou výtvarného nafotenia výrobkov – šperkov, šatiek, vankúšov…

Zoznámte sa s nami:

Karin Vodičková – organizácia kurzov a školení, odevná výroba. Celý nápad organizovať tvorivé kurzy sa zrodil z pôvodne osobnej internetovej stránky s názvom www.tvorivadielna.sk . Stránka sa stala väčším projektom než autorka pôvodne zamýšľala. Bola spravovaná a vytváraná po večeroch na domácom počítači, mala byť len relaxom.a pôvodne mala byť venovaná len hodvábu. Avšak s osvojovaním si nových výtvarných techník a objavovaním podobných nadšencov sa obsah stránky rozširoval. A dospel do dnešnej podoby a autorka sa dnes venuje organizácia kurzov a dielní pre rovnako tvoriachich ľudí a tiež došlo k vytvoreniu OZ Tvorivá dielňa - www.oztvorivadielna.sk.

Lucia Findoráková – ukončila magisterské štúdium na Prešovskej univerzite v dvoch odboroch- výtvarné umenia a anglický jazyk a literatúra. S nadšením prijala poznanie k tvorbe námetov a predlôh pre Vás. Tieto nájdete jako samostatnú avšak neooddeliteľnú súčasť tejto knihy. Viac o tvorbe Lucie na: www.luciafindorakova.com

Andrea Bucherová – obyčejná mama piatich detí, momentálne na materskej dovolenke. Samouk, má rada ručné práce už od detstva. Píše blog o polymérových hmotách z ktorých vyrába šperky. Pracuje aj s drôtikom, a to väčšinou v noci, keď už všetci spia, jako relax po celodennej starostlivosti o rodinu. Výzvu připravit netradičné šperky a doplnky v kombinácii FImo hmota a hodváb prijala s nadšením.
VIac o Andree na: http://nausnice.blogspot.com/

Otília Tia Čebreňáková – študentka VŠ, ktorej učarovali swarovského komponenty a striebro. Slovo Swarovski sa stalo synonymom pre bižutériu a šperky tej najvyššej kvality. Prijala ponuku pripraviť luxusnú kolekciu šperkov v spojení s hodvábom. Viac informácií na pripravovanej stránke www.otilias.sk už čoskoro.

Kniha pozostáva zo štyroch častí:
I. ÚVOD
Slovo psychológa ku kreativite a tvorivosti, vyjadrenie tvorivých autorov venujúcich sa tvorbe a práci s hodvábom. Vyjadrenie autorov knihy k tomu čo ich motivovalo a inšpirovalo spolupracovať na vytvorení tejto knihy. ( Oslovení odborní recenzenti pre rukopis
- Mgr. Art. Mária Ištvanová – vývarníčka – k výtvarném stránke, VŠ pedagog
- PhDr. I. Lebedová – psychologička,)


II. PRAKTICKÁ ČASŤ
Texty plus fotopostupy a popis spracovania:

Ako na to pomôcky a ako na to techniky priamo na ukážkach.
Hodváb a iné materiály
Hodvábne obrazy
Hodvábne mandaly
Hodvábne oblečenie a doplnky – kravata, tričko, šatka, šál, tašky, púzdra
Hodvábne šperky – brošne náhrdelníky
Bytové doplnky – závesy, tienidlá, vankúše, aplikácie

III. FOTOBOOK – nafotené výtvory v exteriéri a interiéri
IV. Praktická obrazová príloha – vzory na kopírovanie.

Pár doplňujúcich informácií k častiam knihy:

Praktická časť predlôh – matice/šablóny štvorcové
Naša kniha o hodvábe je jedinečná a jediná svojho druhu vďaka atraktívnym predlohám, ktoré môžu čitatelia priamo prekresliť na svoje hodvábne podklady. Predlohy sú navyše obohatené o ukážky farebných variant, v ktorých sa dajú využiť. Vďaka tomu si môžu namaľovať vlastné hodvábne skvosty aj čitatelia, ktorí sa nepovažujú za talentovaných kresliarov, majú neisté ťahy a potrebujú názorné ukážky. Práve vďaka predlohám je naša kniha zo všetkých kníh o hodvábe najpraktickejšia a najľahšie priláka nových nadšencov pre hodváb.
Predlohy – jednokusové - jednoobrazové.

Rôznorodosť využitia predlôh – móda, interiér ...
Ďalším prínosom je rôznorodosť využitia hodvábu. O tom, že sa dajú namaľovať prekrásne šatky už čitatelia vedia. My našim čitateľom ukážeme, že hodváb je užitočným obohatením, nielen šatníka, ale aj šperkov či interiérových doplnkov. Pri každej časti – odev, šperk, interiér opäť ponúkneme zaujímavé ukážky a PREDLOHY namaľovaných šiat, tričiek, kravát, tuník, náhrdelníkov, vankúšov, fotorámikov, vianočných vencov. Väčší rozmerom a prácou je prezentovaný hodvábny paraván či tienidlo lampy. Vďaka predlohám ku ukážkam si môžu čitatelia tieto umelecké dielka na seba alebo do svojho domova vyrobiť sami. Návodom je fotopostup pri každom diele.

Kolekcie
Jednotlivé predlohy/ukážky v knihe sú ku sebe farebne a vzorovo/tematicky zladené, čo určite poteší všetky dámy aj pánov s vycibreným vkusom. Kabelka na plece môže obsahovať prvky alebo celý ornament totožný so šatkou a brošňou. S takouto perfektne zladenou kolekciou očaríte okolie. Rôznorodosť tém je zachytená v dizajne: ornament, zvieratá, rastliny, ženy. A v rôznych farebných kombináciách – studené, teplé, kombinované.

Jasnosť, stručnosť, prehľadnosť
Naša kniha je určená všetkým, ktorí majú záujem pustiť sa do maľovania okamžite. Väčšina kníh na trhu venuje veľkú časť svojho obsahu všeobecnému úvodu o hodvábe, jeho histórii a faktom, čo však čitateľom nepomôže vytvoriť šatky , ktoré vidia v knihách, keďže okrem tohto úvodu sú tam ukážky bez matríc a siahodlhé texty o tom, čo a ako urobiť. Naša kniha ponúka stručnosť, jasnosť. Chceme ukázať hodváb v prostredí ako súčasť bežného života. Na modeloch a v interiéri. Luxusne prezentovaný materiál vhodnej forme a rozsahu. Naša kniha ej zameraná hlavne na radosť z tvorby a na to, že to, čo čitatelia vidia, môžu hravo ZVLÁDNUŤ aj SAMI.

Módnosť, atraktivita
Okrem prekrásnych príloh, ktoré hýria farbami a fantáziou bude v knihe odfotografovaný aj postup výroby. Čitatelia sa môžu kochať na módnymi fotografiami v štýle glamour, kde budú modelky oblečené v celých kolekciách. Táto príloha odfotografovaná profesionálnymi módnymi fotografmi/fotografkou posúva knihu do roviny umeleckej. Fotografie budú ako z encyklopédií o móde.

Prezentované kolekcie šatky a šály s námetom:
a) rastlina
b) abstrakcia
c) zviera
d) žena
e) mesto

Módne prezentácie:
Šatka, kabelka, šaty – zladené v teplých a studených farbách.
Šál, tričko, kabelka - zladené v teplých a studených farbách.
Kabelky
Šperky a brošne, aplikácie.

Nábytkové prezentácie:
Hodvábne vankúše a prestieranie slávnostné
Tienidlo na lampu
Paraván
Vianočné dekorácie

Plánovaný rozsah rukopisu (v norrmostranách strojopisu): Cca 100 strán

Náklady spojené s vydaním knihy:
- materiálové - v réžii každého z autorov,
- na fotenie postupov a časti módne prezenácie,
- na grafické spracovanie knihy, prekreslenie predlôh, spracovanie na tlač,
- tlač
- na marketing a distribúciu.
Celkovo vyčíslené náklady: 2700 EUR pri vydaní knihy v papierovej podobe.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?