Menu

"NA NOHY" - operácia Ulzibat pre Joja, ktorý ďalej ...

Trvanie výzvy: 3. novembra 2017 - 3. novembra 2018

Cieľ výzvy

Zaplatiť operáciu Ulzibat

Príbeh

"NA NOHY" - operácia Ulzibat pre Joja, ktorý ďalej bojuje a nevzdáva sa !!!

Môj sen je stále rovnaký... postaviť sa na vlastné nohy a stať sa samostatným a plnohodnotným človekom ! Ďakujem za každý cent a každé euro, ktoré ma, vďaka vám všetkým posunú opäť o krok vpred ...

Rok 2013 bol pre nás naozaj veľmi zlým a nešťastným rokom... V máji 2013 môj brat, Jožko Fabian, takmer podľahol nečakanej a zákernej chorobe -  zápalu mozgových blán, ktorú mu spôsobilo uštipnutie kliešťom. Choroba mala u bráška veľmi rýchly a agresívny priebeh, ale Jojo zabojoval a prežil...ale následky, ktoré zostali boli pre mladého človeka (v tom čase mal 21 rokov) katastrofálne. Jojo zostal ležiacim pacientom, odkázaným na  24-hodinovú opateru a v takom stave bol po mesiacoch hospitalizácie prepustený do domácej liečby... mal nárok na "až" 1 kúpeľnú liečbu a "až" 3 mesiace rehabilitácii v rámci našej zdravotnej starostlivosti a preplácania zdravotnou poisťovňou...a potom??!!! Poraď si sám !!! 

Za tie štyri roky sme prešli dlhou a tŕnistou cestou, Joja to stálo veľa úsilia, bolesti, odhodlania a viery, že bude predsa len lepšie...našu rodinu neskutočné finančné prostriedky, ktoré boli všetky investované do jeho liečby a rehabilitácií. V roku 2015 podstúpil operáciu Ulzibat  a niekoľkokrát absolvoval intenzívny rehabilitačný pobyt v súkromnom centre Renona Šúrovce, pričom samotnú operáciu (2500 €) a tiež opakované 2-týždňové rehabilitačné pobyty v Renone (jeden pobyt cca 2500 €) sme hradili z rôznych zbierok, príspevkov od rodiny a priateľov, finančných darov od známych aj neznámych, ktorým nebol ľahostajný Jojov osud. Bohužiaľ, po poslednej rehabilitácii v Renone (október 2017), popri ktorej sa zúčastnil aj konzultácie a následnej kontroly s ruským lekárom Dr. Nazarkinom, ktorý ho prvýkrát operoval metódou Ulzibat, sme sa dozvedeli, že Jojo potrebuje podstúpiť ďalšiu tzv. dolaďovaciu operáciu Ulzibat, ktorá by mu uvolnila členky, aby mohol správne dostupovať a správne ukladať nohy pri chôdzi. Táto operácia ho môže opäť posunúť vpred ! Po prvej operácii a následných rehabilitáciách v Renone sa Jojo zázrakom postavil z invalidného vozíka, následne nacvičoval chôdzu s chodítkom, barlami a teraz sa snaží chodiť s palicami, určenými na "nordic walking". 

Napriek Jojovej obrovskej snahe a cvičeniu, bráško stagnuje a nenapreduje, preto vás všetkých chceme srdečne poprosiť o príspevok na jeho druhú operáciu Ulzibat, ktorá ho môže posunúť o krok vpred a pomôcť mu k úplne samostatnej chôdzi, menšej závislosti alebo úplnej nezávislosti od pomoci druhých ľudí v rámci každodenného života.

Nemáme už žiadne finančné prostriedky, ktoré by pokryli operáciu Ulzibat a následnú potrebnú rehabilitáciu v Renone, preto vás prosíme o pomoc.

Za každý príspevok a aj za to, že vám nie je ľahostajné nešťastie a trápenie iných ľudí, Vám z celého srdca vopred ďakujeme !!!

Jojo, sestra Miša a mamina

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?