Menu

Pomoc pre Janíčka

Trvanie výzvy: 22. decembra 2017 - 22. decembra 2018

Cieľ výzvy

Rehabilitačné pobyty, rehabilitácie, terapie, zdravotnícke pomôcky.

Príbeh

Pomoc pre Janíčka

Naše milované dieťatko Janíček je statočný bojovník, ktorý od narodenia bojuje so závažnými ochoreniami. V nemocnici strávil štyri mesiace od narodenia, úspešne zvládol tri operácie a napriek všetkému zlému čo zažil, to so svojimi milujúcimi rodičmi nevzdáva a bojuje ďalej. Aby sa náš synček naučil papať pusou, dýchal bez kanyly a napredoval vo vývoji, potrebuje absolvovať veľké množstvo terapií, liečení a rehabilitácií, ktoré sú finančne veľmi náročné. Ďakujeme Vám za každú finančnú pomoc.

Janík,naše milované a vytúžené dieťatko sa narodilo v 38. týždni po krásnom tehotenstve. Netušili sme, že sa naše dieťatko narodí choré. Na  pôrod sme išli s radosťou, že o pár dní si budeme užívať toľkú radosť. Lenže život to zariadil inak. Hneď po narodení prišla hrozná správa, že synček má problém s nožičkami sú totiž vytočené do vnútra (Pes equinovarus), to však ani z ďaleka nebolo všetko. Zlé správy o zdravotnom stave nášho dieťatka sa množili. Váš synček nesaje, nepapá, vytáča očká a nevieme či bude vidieť, je hypotonický. Po dva a pol týždni začal mať Janík apnoe pauzy (prestával dýchať). Kvôli menšej sánke, zapadajúcemu jazyku a pneumotoraxu (dierka v pľúcach) mu musela byť robená tracheostómia (dierka v krku na dýchanie). Sadrovanie nožičiek bolo dlhodobé a následne bola vykonaná operácia, no výsledok nebol postačujúci a nožičky neboli v dobrom stave. Tak sme to isté museli absolvovať vo Viedni, no už s úplne iným výsledkom, oveľa lepším.

Vďaka dobrým ľuďom a ich finančným príspevkom sme mohli Janíčkovi nakúpiť potrebné pomôcky - prenosnú odsávačku, oxymeter na meranie saturácií, kyslík potrebný v prípade choroby na liečbu a pre oxygenoterapiu, prístroj skenar na domácu terapiu, a finančný príspevok na operáciu nožičiek vo Viedni. Bez pomoci by sme si tieto pomôcky nemohli dovoliť zaobstarať.

Momentálna diagnóza nášho synčeka je pseudobulbárny a Moebiov syndróm. Je to vzácne neurologické ochorenie, kde je daná chabosť celého tela a ochrnutie mimiky tváre, a preto sa náš Janíček nevie mračiť, usmievať a nemá bočné pohyby očí, papá nasogastrickou sondou a dýcha pomocou kanyly.  Ešte stále čakáme na záver z genetiky a tým pádom nevieme akým smerom sa máme ďalej uberať.

Napriek tomu sa snažíme pre Janíka urobiť všetko aby napredoval. Jeho vývoj je pomalší ako vývoj zdravých detí, je viditeľné, že je psychomotoricky pozadu.Pomaly, ale predsa napreduje a to nás rodičov posúva ďalej. Veľmi nám pomáha skenar terapia, devény terapia a cvičenie.

Potrebujeme veľké množstvo peňažných prostriedkov na rehabilitácie, rehabilitačné pobyty, terapie, pomôcky a vyšetrenia, ktoré chceme v roku 2018 absolvovať. To všetkoje tak finančne náročné, že my ako rodičia ich nedokážeme z vlastných zdrojov dostatočne pokryť. Aby sme nasledujúci rok mohli absolvovať všetko potrebné pre skvalitnenie života a napredovanie nášho synčeka nám chýba 9 300 Eur.

My, Janíčkovi rodičia spravíme aj nemožné aby náš synček mal plnohodnotný, krásny a spokojný život tak ako zdravé detičky. Preto prosíme všetkých ľudí dobrej vôle aby nám prispeli, pretože i malé kvapky dokážu spoločne vytvoriť oceán. Veríme, že sen sa stane skutočnosťou a naše dieťatko sa raz na nás rodičov usmeje, bude papať pusou, dýchať bez kanyly, behať, hrať sa a radovať s inými deťmi. Vopred Vám z celej hĺbky srdca ďakujeme. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?