Menu

Pomoc pre Sárinku a Ondrejka, našich veľkých ...

Trvanie výzvy: 2. januára 2018 - 31. decembra 2018

Cieľ výzvy

Rehabilitačný pobyt v Adeli Medical Center v Piešťanoch ( ranná rehabilitácia do 3 rokov)

Príbeh

Pomoc pre Sárinku a Ondrejka, našich veľkých bojovníkov

Finančné prostriedky chceme použiť na rehabilitačný pobyt v Adeli Medical Centre v Piešťanoch. Celková suma rehabilitácie pre naše dvojičky Ondrejka a Sárinku je vyčíslená vo výške 3976 eur. Vkladáme do tejto terapie veľké nádeje a chceme našich drobcov postaviť na vlastné nohy.

Diagnóza Ondrejka je CTP, hypertonia, CKP so zvýšenou excitáciou, cystické rozšírenie v mozgu,predčasné zrastenie fontanely, reflux a silné koliky, ťažký opistotonus, spastická tetraplegická detská mozgová obrna, sekundárna epilepsia, mikrocefália,tupozrakosť na ľavé oko, hypotónia trupového svalstva.
Diagnóza Sárinky je CKP, retinopatia, nápadne širší SAP, oneskorený motorický vývin, oneskorený psychomotorický vývin, rozšírené mozgové komory, hypotónia svalstva, reflux a silné koliky.


Sárinka a Ondrík sa narodili v 32tt tehotenstva po komplikovanom pôrode, ktorý na nich zanechal mnoho diagnóz. Tehotenstvo bolo rizikové a preležala som ho skoro celé v nemocnici. Sárinka a Ondrík už od prvej chvíli na tomto svete museli bojovať o svoj život, 2 týždne boli v inkubátore napojený na umelé dýchanie a potom na podporný kyslík. Po dobu ďalších 2 týždňov absolvovali neskutočné množstvo vyšetrení pri ktorých im stanovili predbežné diagnózy, že Ondrejko mal cysty na mozgu + krvácanie, apnoické pauzy a Sárinka mala rozšírené mozgové komory a retinopatiu. Po príchode domov sa pridružili ďalšie zdravotné ťažkosti, silné koliky, reflux a dráždivosť. Aj napriek všetkým ťažkostiam s našimi drobcami sa nemienime vzdať a chceme im zlepšiť kvalitu života. 
Lekári nám odporúčajú absolvovať rehabilitačné pobyty (Babymad - ranná rehabilitácia do 3 r.) v ADELI centre v Piešťanoch, aby sa ich patologické prejavy podchytili čo najskôr, aby sa Ondrejko a Sárinka v budúcnosti dokázali sami postaviť na vlastné nohy.
Vďaka rôznym nadáciám a dobrým ľudom sme mohli navštíviť rehabilitačné centrum ADELI v Piešťanoch so Sárinkou 4 krát a Ondríkom 7 krát.
Kde sa nám Sárinka naučila plaziť, sedieť, štvornožkovať, chodiť s prednou oporou a nakoniec aj samostatne chodiť. Sárinkina chôdza však ešte nie je dokonalá,pretože stáča chodidlá do vnútornej strany, pri chôdzi sa húpe a na ľavej nožičke má skrátenú achilovku a preto nám pri chôdzi špičkuje. 
Ondrejko mal podľa vyjadrení lekárov byť ležiaci, nevnímať svet okolo seba a kŕmený mal byť cez hadičky a prístroje. Vďaka veľkej sile a chuti žiť a bojovať náš Ondríkdnes vďaka rehabilitáciám a cvičeniam vie s dopomocou plaziť, sedieť, sám udržať predmety v ruke, sledovať a vnímať svet okolo seba, vďaka orofaciálnej stimulácii sa naučil jesť a prežúvať bežnú stravu. Keďže Ondríkov zdravotný stav je na tom podstatne horšie, ako Sárkin musí na svoj boj vynaložiť viacej úsilia, ale hlavné je, že napreduje aj keď pomalším tempom, ale ide tým správnym smerom vpred.   
Preto,Vás mene Sárinky a  Ondrejka chceme poprosiťo finančnú podporu na rehabilitačný pobyt v Adeli Medical Centre v Piešťanoch,na ktorý však nevieme našetriť z nášho rodinného rozpočtu. Keďže sme mladá začínajúca rodina s dvojičkami s nejedným zdravotným problémom je to pre nás nielen psychicky náročné, ale hlavne finančne. Manželov príjem je minimálna mzda a môj rodičovský príspevok nám nestačia na pokrytie našich životných nákladov (nájom, benzín, poistky a hypotéka).

Veď každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie no niekedy na to potrebuje aj pomoc iných.V ich mene Vám vopred ďakujeme        S pozdravom rodinka Koščáková

Ďalšie informácie

Facebook
Lucia Koščáková Šoltysová

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?