Menu

Bojovník Miško

Trvanie výzvy: 8. januára 2018 - 30. septembra 2018

Cieľ výzvy

Získať finančné prostriedky na rehabilitáciu v Adeli centre

Príbeh

Bojovník Miško

Hoci Miško nie je z tých najťažších prípadov, túžime aby mal plnohodnotný život bez zdravotných obmedzení

Miško sa narodil predčasne v 31 týždni, po náhlom odtoku plodovej vody a následnej akútnej sekcii. Hoci prvé hodiny po narodení pekne sám dýchal, dýchanie sa začalo zhoršovať až skončil na pľúcnej ventilácii. V nemocnici sme strávili presne 45 dní. "Vďaka" predčasnému narodeniu a u Miška začal prejavovať hypertonus na všetkych štyroch končatinách, takže sme museli cvičiť Vojtovu metódu. O nespočetných kontrolách a návštevách u odborných lekároch asi ani písať nemusím. Skončili sme s diagnózou spastická diparéza. Miško síce sám chodí, ale svalové a šľachové napätie je stále prítomné, takže je potrebná neustála rehabilitácia. Aby sme toho nemali málo, od roka života musíme pichať rastový hormón. S Miškom rehabilitujeme v Rehabilitačnom centre Harmony v Bratislave, chodíme na hipoterapiu do Pezinka, chodíme plávať, minulý rok sa nám podarilo absolvovať rehabilitačný pobyt v Centre Adeli, kde Miško urobil veľké pokroky. Jednoducho robíme všetko pre to, aby sa Miškovi nožičky čo najviac dali doporiadku. Zo zdravotných dôvodov som na predĺženej rodičovskej dovolenke, takže každé euro sa nám počíta. 

Aktualizácie

Miško v Reflexe10. 5 2018

Nedúfala som, že nás vyberú a podarilo sa :) vďaka Nadácii Markíza spolu s Lidlom sme mohli s Miškom absolvovať pobyt v Adeli Centre. Verím, že sa tam ešte dostaneme. 

Pokroky10. 5 2018

Pomalými krokmi a aj vďaka Adeli sa Miškova chôdza lepší. Toto video je taká malá lastovička, že Miško bude správne “zdravo” chodiť a nebude mať žiadne obmedzenia. Bude sa môcť naháňať a bláznivo s detičkami bez toho, aby zakopával a padal. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?