Menu

OZ Podaj ďalej

Trvanie výzvy: 21. februára 2018 - 31. októbra 2018

Cieľ výzvy

Vyzbierané finančné prostriedky pomôžu rodine v núdzi s úpravou bytu, kúpou obedov do školy pre deti a so zaplatením základných potrieb ako sú potraviny, drogéria, školské potreby a lieky.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 16.11.1994

IČO: 31995420

Ulica: Letná 27

Mesto: Košice

PSČ: 04001

Štát: Slovensko

Príbeh

OZ Podaj ďalej

OZ Podaj ďalej je jednou z troch organizácií, ktoré sú podporované v rámci programu Bež so srdcom, ktorý realizuje Karpatská nadácia a Maratónsky klub v Košiciach ako súčasť Medzinárodného maratónu mieru.

Občianske združenie Podaj ďalej sa venuje pomoci ľuďom v núdzi; aktívne vyhľadáva jednotlivcov, rodiny, domovy či ústavy, a hľadá najefektívnejšiu a dlhodobo udržateľnú formu pomoci.

Ladislav má 33 rokov a je otcom 9-ročného Sebastiána a 8-ročnej Viktórie. Jeho manželka odišla pracovať do Rakúska, dlhodobo nejaví o deti záujem. Sebastián a Viktória sú skromné a utiahnuté deti, ale obaja sú veľmi nadaní a učia sa na jedničky. Vieme, že aj keď žijú skromne, Ladislav si výborne plní svoje rodičovské povinnosti a je vzorom pre mnohých. Pracuje 12 hodín denne ako stavbár v Košiciach. Ich bývanie je viac než skromné - v jednej garzónke, bez chladničky, televízora, s dvojplatničkou v strede miestnosti a so žiadnym priestorom na súkromie či detský kútik. Keď sme zisťovali, čo by si otec prial, odpovedal nám, že on nepotrebuje nič, ale pomohla by mu finančná pomoc na obedy do školy pre deti.

Pomôžte vytvoriť lepší život pre Sebastiána a Viktóriu.

Vašich:

40 € kúpi obed pre obe deti na 1 mesiac

50 € vymaľuje byt

180 € zrekonštruuje sprchový kút

200 € kúpi sporák s rúrou, alebo chladničku s mrazničkou

 Ako sme doteraz pomohli

Základným cieľom občianskeho združenia Podaj ďalej je vytvorenie efektívneho a dlhodobo udržateľného modelu pomoci. Projekt je „živý a otvorený“ - prepájame tých, ktorí chcú dobrovoľne a nezištne pomáhať, s tými, ktorí pomoc potrebujú a vítajú. Zároveň sa snažíme o znižovanie plytvania a podporu darovania-posúvania nepotrebných, ale stále použiteľných vecí ďalej.

Prinášame vždy nové a zaujímavé podujatia a aktívne hľadáme nové možnosti pomoci. Zbierky ako Veľká noc v krabici od topánok (potraviny vhodné na veľkú noc), Podaj ďalej zemiak (realizovaný v spolupráci so školami), alebo valentínska či mikulášska akcia majú za účel vyzbierať potraviny pre presne určený cieľ a miesto. Jednorazovými akciami ako Podaj ďalej knihu vo forme bezplatnej burzy kníh, zabezpečujeme bezplatnú formu šírenia vedomostí aj ľuďom v núdzi.

Realizujeme aj dlhodobé projekty ako napríklad Podaj ďalej vlasy, kde zbierkou vlasov, ktoré následne predáme, dokážeme kúpiť parochne na mieru ľuďom, ktorí ich potrebujú, ale nemôžu si ich kúpu dovoliť. Jednou s najväčších akcií združenia je Vianočný anjel, kde si verejnosť môže „adoptovať“ dieťatko na Vianoce a potešiť ho plnohodnotným darčekom. Takúto pomoc získalo od nás už viac ako 200 detí.

Viac informácií nájdete na: www.ozpodajdalej.sk

Viera Potášová, email: podajdalejpresov@gmail.com; tel.č.: 0940 972 872

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?