Menu

pomôžte mi chodiť

Trvanie výzvy: 16. februára 2012 - 16. februára 2013

Cieľ výzvy

Sme občianske združenie, založené s cieľom získavať tak veľmi potrebné peniaze na liečbu pre nášho Lukáška, ktorú si bez cudzej pomoci nemôžme dovoliť.

Príbeh

pomôžte mi chodiť

Veľmi by nám pomohli finančné prostriedky pre nášho syna Lukáška Rotha na liečenie v Adeli centre aby mohol chodiť. Na jedno liečenie potrebujeme 3000.- eur

Lukáško sa narodil predčasne s veľmi nízkou pôrodnou hmotnosťou v 34.týždni. Má detskú mozgovú obrnu s kvadruparetickou formou s mentálnou retardáciou stredne ťažkého stupňa s autistickým syndrómom.

Od narodenia sme cvičili 3 krát denne Vojtovú metódu, 5 krát sme boli v rehabilitačnom centre HARMONY v Bratislave, 2 krát na liečebnom pobyte v špecializovanom liečebnom ústave MARÍNA na Kováčovej. Potom sme boli na operácií dolných končatín na Kramároch v Bratislave a opäť sme rehabilitovali v liečebnom ústave MARÍNA a začali sme cvičiť Bobáthovú metódu. V súčasnosti navštevuje 2 krát do týždňa detský klub zdravotne postihnutých detí a mládeže v Košiciach za účelom rehabilitácie.

Asi rok po operácii nožičiek, neustálom cvičení sa postavil na nohy a urobil prvé nesmelé krôčky za pomoci našich rúk. O niečo neskôr sa naučil chodiť pomocou chodítka. Že to nie je také jednoduché svedčí zlomený zub a toho roku pribudla aj zašívaná brada. No, nič nie je zadarmo. Lukáško je silný chlapec a nikdy sa nevzdáva. Dnes už vie prejsť po našom byte popri stene sám, ešte je jeho chôdza neistá, ale aj to sa poddá.

Pomohlo by nám unikátne liečenie v Adeli centre v Piešťanoch www.adeli-method.com.

Viac informácií nájdete na našej stránke: http://www.obcianske-zdruzenie-lukasko.com/

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?